Přijďte jíst zdravěji v České Lípě

Verze pro tisk |

Už více než čtyři měsíce funguje v České Lípě v Moskevské ulici prodejna zdravé výživy, bezlepkových a bio produktů, raw, fairtrade a ekologické drogerie s názvem CL BIO. Otevřel ji Libor Kadlec po vzoru své ženy Blanky, která již 8 let provozuje v Novém Boru prodejnu Zdravě a Bio.

Obchod je otevřen každý všední den od 9 do 17 hodin (s obědovou přestávkou mezi 12. - 13. hodinou) a v sobotu od 9 – 12 hodin. Vyjma čerstvého ovoce a zeleniny v obchodu najdete vše do domácnosti k vaření a jídlu. Čerstvé biomaso a čerstvé bezlepkové pečivo je na objednávku. 

V prodejně je k dostání také víno v biokvalitě nebo regionální produkty, mezi které patří i českolipská balená voda z vrtu po Hůrkou. Koupit si zde můžete také kosmetiku, jak jsou micerální vody, pleťová mléka nebo marseillská mýdla. Sortiment pak majitel prodejny neustále obměňuje, není týden, kdy by nepřibyl nějaký nový produkt. Kromě nákupu často zákazníci z obchodu odchází i s radou, jak zakoupené potraviny upravit, jak z nich uvařit chutné jídlo či jak dodržovat vhodnou dietu. 

Do obchodu chodí jak ti, kteří se o zdravou výživu zajímají delší dobu, ale i ti, kteří chtějí něco zdravého vyzkoušet. Pokud patříte do té druhé skupiny, tak neváhejte, a do obchodu zavítejte. Kromě výborných produktů si odnesete cenné rady, jak dát svému tělu za odměnu něco dobrého a zdravého. 

S majitelem prodejny Liborem Kadlecem připravujeme rozhovor, který vyjde příští týden. V něm se dozvíte se, co jej vedlo k založení prodejny a jeho vlastnímu vztahu ke zdravé výživě.
 

alt
alt
Nahoru