Policie hledá násilníka

Verze pro tisk |

V pondělí 10. prosince v centru České Lípy na Škroupově náměstí kolem 15.30 bezdůvodně napadl 16 letého chlapce neznámý násilník.

Muž ve věku mezi 25 až 30 lety přecházel náměstí ve společnosti mladé ženy,  před kterou chtěl nejspíš demonstrovat svoji sílu a předvést se. Na mladíka, který šel před ním se svým spolužákem, nejprve zavolal, zda má „nějaký problém“. Na odpověď ale ani nečekal a rovnou na něj zaútočil úderem do obličeje takzvanou hlavičkou. Zlomil mu přitom nos. Pak pokračoval v chůzi se svojí společnicí směrem k obchodnímu domu Andy a víc se o něj nestaral. Napadený došel s krvácejícím nosem domů, odkud ho rodiče dopravili na chirurgickou ambulanci.

Útočníka mladíci popisují jako muže 175 cm vysokého, svalnaté vypracované postavy. Vlasy měl vystříhané do hola a při chůzi se klátil ze strany na stranu, jako by na sebe a svou svalnatou postavu chtěl upozornit okolí. Mluvil čistou češtinou bez akcentu.

Jeho společnice byla asi dvacetiletá,  drobné postavy a výšky do 160 cm. Měla dlouhé, hnědé, vlnité vlasy. Také mluvila česky bez cizího přízvuku.

Policisté pondělní incident nepodceňují a jeho objasnění se prioritně věnují. Nechtějí, aby se po českolipských ulicích,  nebo kdekoliv jinde,  pohyboval násilník, který bezdůvodně ohrožuje své okolí. Pokud můžete, pomozte nám ho vypátrat. Jestli muže na zveřejněném portrétu poznáváte, ozvěte se policistům buď na známou tísňovou linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie České republiky.

Neznámému útočníkovi v této souvislosti hrozíaž tři roky odnětí svobody. Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví.

Policie hledá násilníka
Nahoru

Komentáře

Re: Policie hledá násilníka

Nechápu proč se tam píše o přízvuku a akcentu.

Nahoru

Re: Policie hledá násilníka

Tak to jsme dva.

Dle zprávy paní Balákové dal násilník otázku: "Máš nějaký problém?" a následně bez čekání na odpověď zaútočil tzv. hlavičkou. Na mladíka, který šel před ním se svým spolužákem. Jinak řečeno, mladíkovi mluvil mu do zad (bez nějakého důvodu, podnětu) a napadený pochopil, že asi na něj, byť nešel sám, a tudíž se musel zastavit, otočil atd.

Z uvedených tří slov napadený a jeho spolužák odvodili, že bez přízvuku a akcentu (čistá čeština, obdobně jeho společnice)? Tak to by mohli z fleku dělat soudní znalce. Být na místě 16-ti letého napadeného či jeho spolužáka, tak po zlomení nosu těžko ze tří slov budu určovat přízvuk-nepřízvuk, akcent-neakcent, nehledě na významovou blízkost uvedeného...

Útočník šel za mladíky, dle paní tiskové mluvčí. Nicméně mladíci popisují dosti detailně jeho chůzi a projev - na sebe a svou svalnatou postavu chtěl upozornit okolí!

Je naprosto zřejmé, pokud paní tisková mluvčí nemá nadbytečný literární talent, a uvedená fakta jsou relevantní, že oba spolužáci nějaký čas museli jít za útočníkem a jeho společnicí, sledovat je, poslouchat a hlavně nějak komentovat. Následný vývoj je poté možný! V opačném případě jde pouze o fabulaci nebo (jistě nechtěně) nekorektní text zveřejněné zprávy...

Nicméně, jde pouze o můj názor na základě publikovaného textu. Dodávám zajímavost, že sice nevím proč, ale málem bych se vsadil, že již jsem ten identit útočníka naprosto shodně někde viděl, ale výhradně ten identit...

P.S.: Po cestě je takové množství kamer, že snad ani nelze nebýt monitorován...

Nahoru

Re: Policie hledá násilníka

Čiší z toho ta hrozná snaha být korektní za každou cenu i kdyby to ani nebylo zapotřebí.Připomíná mi to dobu,když v Moskvě pršelo,tak v Praze se otevíraly deštníky.

Nahoru