Město v letošním roce částečně opraví Jiráskovo divadlo

Verze pro tisk |

Celkem půl milionu korun plánuje město Česká Lípa utratit za částečnou opravu Jiráskova divadla v centru města. V květnu tak řemeslníci opravili terasu nad vstupní halou, kde vyměnili okapy a terasu odizolovali, aby do haly nezatékalo. Následovat budou další opravy, včetně částečné opravy střechy i vrchní fasády.

„Předchozí vedení města do Jiráskova divadla neinvestovalo, protože se neustále operovalo s tím, že dojde k celkové rekonstrukci budovy. Do té doby, než padne definitivní rozhodnutí v otázce budoucího městského divadla, jsme se rozhodli investovat do stávající budovy Jiráskova divadla, aby důstojněji fungovala v následujících letech,“ vysvětlil místostarosta České Lípy Juraj Raninec.

Nejvíce peněz z připraveného rozpočtu ukrojí drenáž vstupní budovy divadla. Měla by se otlouci nevzhledná fasáda u vchodu do divadla a okolo zdí by měl vzniknout prostor vyplněný kačírkem, který by měl v budoucnu zabránit dalšímu vlhnutí zdiva. Řemeslníci opraví také střechu nad hlavním sálem, halou i zázemím v Panské ulici.

Uvnitř divadla by se měl nově vymalovat hlavní sál a vstupní foyer, měla by se opravit opadávající omítka. V hlavním sále bude opravená propadlina v podlaze vedle vstupních dveří, částečně bude vyměněn také starý a nevzhledný koberec okolo sedadel. Herci pak dostanou do šaten dva zbrusu nové sprchové kouty. Veškeré úpravy by měly být hotové do startu nové divadelní sezóny v září letošního roku.  

alt
Nahoru