Cyklisté po stezce do Vlčího dolu budou jezdit pohodlněji

Verze pro tisk |

Hned čtyři mosty na cyklostezce z České Lípy do Vlčího Dolu nechá město opravit o letošním podzimu. V rámci akce by se měly mosty očistit od mechu a vegetace, měly by se opravit římsy a zábradlí, nájezdy na mosty, ošetřit ložiska, opravit beton opěr a úložných prahů, opravit poškozené nýty, vyměnit a doplnit zrezivělé části nosných konstrukcí.

Celá akce vyjde na téměř 240 tisíc korun, z městské kasy na opravy poputuje zhruba 112 tisíc korun. Zbytek, tedy 125 tisíc korun, město uhradí díky dotaci od Libereckého kraje z Programu resortu dopravy. Radní na svém srpnovém zasedání schválili dotační smlouvu s krajem.

„Původně jsme žádali o více než 166 tisíc korun, kvůli nedostatku finančních prostředků nám ale kraj přiklepl o téměř 30 tisíc méně. Přesto jsme za dotaci velmi rádi. Veškeré práce musíme mít dokončené do 15. listopadu. Opravy bude provádět firma Silnice Žáček s.r.o., náklady uhradíme z rozpočtu oddělení technické správy majetku pro tento rok,“ doplnil místostarosta České Lípy Jiří Kočandrle.

Nahoru