Autor - Marta Knauerova

István Mátyás si vysloužil dlouhý potlesk

4.10.2010 12:17 | Lípa Musica

Díky absenci našeho pravidelného festivalového „dopisovatele“ Tomáše Cidliny, mi připadl jako jednomu z týmu pořadatelů nelehký úkol, zhodnotit v pořadí již sedmý koncert letošního devátého ročníku Lípa Musica, konaný v sobotu 2. října v bazilice Všech svatých v České Lípě.

IVA BITTOVÁ aneb „Co jsme viděli a slyšeli...“

17.8.2009 20:07 | Bez rubriky

Všichni, kdo měli tu čest „být při tom“, když Iva Bitová rozezněla páteční večer na nádvoří Vodního hradu Lipý svým dokonale naladěným hlasem, houslemi i indickým hudebním nástrojem, měli tu možnost vidět křehkou, chvílemi až mystickou osobu a slyšet její úžasný hlas v nesčetných hudebních variacích.

Česká Lípa dvojnásobně česká

20.5.2009 17:35 | Bez rubriky

Druhou mocninou „češství“ se 19. září 2009 stane koncert České filharmonie, světoznámého hudebního tělesa, jehož návštěva umocní svým významem a poctou mnohonásobně nejen město Českou Lípu, ale především již VIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který bude probíhat až do 17.října na deseti místech Libereckého kraje.

Návrat z bylinkového putování

17.2.2009 21:43 | Bez rubriky

Putovní dvoujazyčná výstava „Čarovné bylinky malíře, fotografa a botanika“, doplněná prezentací ručně vázané herbářové knihy stejného názvu, se vrací po pěti letech zpátky „domů“ do Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, aby se obohacena o doplňkovou výstavu nazvanou „Rostliny v umění a řemesle“ naposledy představila návštěvníkům Libereckého kraje a slavnostně tak zahájila letošní kulturní sezonu v muzeu.

Nově připravované ekologické středisko Vlastivědného muzea a galerie

12.1.2006 14:54 | Bez rubriky

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se stalo koncem roku 2005 jedním z osmi regionálních partnerů úspěšného grantového projektu, nazvaného
„Regionální systém enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje.“