Autor - Květa Menclová

Jak dva Dominikové k rorýsovi na Špičáku přišli

17.7.2020 12:52 | Česká Lípa

Páteční (10.7.) letní prázdninové odpoledne si zpestřili dva chlapci ze sídliště Špičák. Zde totiž během svého hraní našli na zemi ptáčka, o němž si nejprve mysleli, že je vlaštovkou, a který nemohl létat.

TIP na cyklovýlet Zahrádky-Šváby-Pavlovice- Dřevčice a zpět

12.6.2020 16:33 | Českolipsko

Dnešní tip na výlet je pro cyklisty a domníváme se, že je středně náročný. Užijete si intenzivní stoupání a příjemné sjezdy. Zajedete na místa, kam už jsme vás v tipech na výlet zvali a dostanete se ještě dál.

TIP na výlet: Na Husí stezku nejen za Járou Cimrmanem

29.5.2020 20:47 | Českolipsko

Není to tak dávno, kdy jsme na kolech objevili krásy Dubska a Kokořínska. Tamních skalních vyhlídek, krásných smíšených lesů se nemůžeme nabažit, a proto se sem rádi vracíme pravidelně. Zveme vás tentokrát opět na výlet do těchto míst. Zmíníme místa, která byste měli vidět a zažít pěšky nebo na kole. Je na vás, jakou variantu výletu preferujete.

TIP na výlet: K pramenům Ploučnice

15.5.2020 11:18 | Česká Lípa

Řeka Ploučnice je významnou součástí České Lípy a na naši "Českou Amazonku" jsme náležitě pyšní. Krásné meandry Ploučnice jsou celorepublikově známé.

TIP na výlet: známá i neznámá cyklostezka Varhany

8.5.2020 08:31 | Českolipsko

Dnes Vás Regionální turistické informační centrum Česká Lípa zve protáhnout si tělo třeba během, na kole nebo koloběžce na krásné cyklostezce Varhany. Možná jedné z nejkrásnějších drážních stezek v Čechách.

TIP na cyklovýlet kolem Novozámeckého rybníka

1.5.2020 10:58 | Českolipsko

Přijměte pozvání českolipského Regionálního turistického informačního centra na krásný cyklovýlet okolo Novozámeckého rybníka.

A. Sameš: Hrajeme originální hudbu, nekopírujeme žádné trendy

5.11.2019 07:27 | Hudba

Arnošt Sameš, Tomáš Hoskovec, Michal Voňavka, David Singer a František Kuchař neboli Lingers.On vydávají v těchto dnech své páté album nazvané Body & Soul, které se chystají 8. listopadu v klubu Luxor náležitě pokřtít. Fanoušci této známé českolipské kapely by si měli ve svých diářích listopadový páteční večer patřičně zvýraznit a těšit se na večer s oblíbenými Lingers.On, jejich novými i starými hity, vzácnými hosty a zajímavou světelnou projekcí ušitou nové desce doslova na tělo. Abychom si mohli atmosféru křtu Body & Soul v klubu Luxor barvitě představit, zeptali jsme se na pár otázek zpěváka a frontmana Lingers.On Arnošta Sameše.

Hudebně literární Škola rocku poprvé open air

17.6.2019 06:29 | Literatura

Na konci června se uskuteční tradiční festival studentských kapel Škola rocku pod patronací spolku Škola rocku a hudebníka a pedagoga Tomáše Hoskovce (Lingers.on) poprvé pod širým nebem. Pro pestrost programu budou poprvé také přizvány i zkušenější kapely.

M. Hilský: Mé obcování se Shakespearem souvisí s hledáním hodnot

12.3.2019 23:31 | Literatura

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., dr. h. c., MBE, čestný člen Řádu britského impéria za zásluhy o šíření anglické literatury v Česku, držitel medaile za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství či státní ceny za překladatelské dílo přijal opětovné pozvání do České Lípy. Překladatel kompletního Shakespearova díla, emeritní profesor anglické literatury na Karlově a Jihočeské univerzitě, překladatel z angličtiny a shakespearolog nejprve promluví o celosvětově nejvýznamnějším dramatikovi ke gymnaziálním studentům a posléze i k veřejnosti. Rozhovor s panem Hilským vedla pořadatelka akce Květa Menclová, která do České Lípy pozvala již taková jména literárního světa, jakými jsou Ivan Klíma, Miloš Urban či před dvěma lety právě pan Hilský.