Autor - Juraj Raninec

Bublina praskla: Zakázka na MHD v Lípě byla v souladu se zákonem

4.12.2018 23:15 | Česká Lípa

Prasárna galaktických rozměrů. Krádež za bílého dne. Za tohle kluci a holky zaplatí. Nová koalice v České Lípě hasí průšvih se zakázkou pro firmu BusLine. Tu máš, město, mastnou pokutu. Zlaté padáky… Těmito titulky a argumenty masivně ovlivňovali názor občanů České Lípy komunální politici v České Lípě z ANO2011, Živé Lípy a Nezávislých a soukromníků včetně hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, a to v období komunálních voleb až skoro do dnešního dne.

Pšššt, sekáme… zpátky na stromy

17.7.2018 06:46 | Česká Lípa

K tiskové zprávě opozice, kterou sepsali pánové Ježák, Vlček a Panáček a uveřejnili na i-novinách, musím uvést následující:

To je tak, když nemyslíte, pane Ježáku

11.6.2018 23:09 | Česká Lípa

Už jsme si zvykli na novátorské vývody Zdeňka Ježáka z téměř každého dění ve světě zastupitelů. Člověk ho může koneckonců i s lehkým ironickým úsměvem chápat, protože každý jsme nějaký a každý to zastupování občanů bereme jinak – buď vážně jako nikdy nekončící makačku pro lidi, nebo jako představení jednoho herce taky pro lidi, tu dramatické, tu komediální. Ovšem jeho poslední názor v i-novinách a titulek „Může obecní samospráva ovlivňovat moc soudní? V České Lípě ano“ považujeme za velmi nebezpečný. Pan zastupitel Ježák tu veřejnosti podsouvá něco, co se neděje a v podstatě ani není možné, aby se dělo.

Blábolení o českolipské MHD

20.9.2017 20:10 | Česká Lípa

Se zájmem jsem si přečetl nedělní názor bývalé zaměstnankyně BusLine, a.s. paní Kočové a rád bych na některé jí prezentované informace zareagoval.

Poděkování voličům

10.10.2016 08:05 | Českolipsko

Vážení voliči, děkuji Vám za účast ve volbách a za hlasy, které jste v krajských volbách odevzdali pro ODS.

Dotace rozdělíme sportovcům do poslední koruny

26.1.2016 22:51 | Česká Lípa

Sdělujeme sportovní veřejnosti v České Lípě, aby nepodléhala poplašným zprávám o krácení dotací pro sportující mládež ve městě. Schváleno je 8,4 milionu korun a ty budou do poslední koruny rozděleny - ale trváme na tom, aby se to stalo spravedlivě, srozumitelně a transparentně.  

Výhrůžkám a vydírání nebudeme ustupovat

4.3.2015 18:36 | Česká Lípa

Situace v městské policii se neuklidňuje, naopak nervozita a vzájemná napadání vzrůstají. Svědčí o tom i otevřený dopis strážníka Michala Vydry (Českolipský deník, 3. března 2015 viz zde), který Městskou policii v České Lípě (MP) opouští. Uvádí, že jej k odchodu přiměla nepříjemná atmosféra a rozvrácený kolektiv.