Autor - Jaromír Mayer

Dopravní projekty na Českolipsku se rozjíždějí

17.4.2018 05:45 | Českolipsko

Devět dopravních projektů bude letos komplikovat dopravu na Českolipsku. Čtyři úseky s kyvadlovou dopravou na spojnici Nového Boru a České Lípy, a i v okresním městě bude už teď v dubnu horko.

Markéta Adamová a Marek Ženíšek zavítali na Českolipsko

10.3.2016 05:42 | Českolipsko

Návštěvou Českolipska, Liberce a Turnova započali nový pracovní týden poslanci za TOP 09 Markéta Adamová a Marek Ženíšek.

Velký obchvat Mimoně opět ve hře?

24.9.2015 09:00 | Českolipsko

Dopravní situace v Mimoni je v posledních měsících často přetřásaným tématem, zejména v souvislosti s vedením města vehementně prosazovaným vnitřním průtahem města, kontroverzním projektem vyvolávajícím napětí a emoce ve společnosti.

Velvyslanec Brazílie v Ralsku

2.9.2015 06:00 | Českolipsko

Návštěva pana velvyslance Brazilské federativní republiky Jeho Excelence pana George Monteira Praty v Náhlově, Ralsku a Kuřívodech zanechala nejen krásné dojmy, nevšední zážitky a naprosto bezprostřední a neformální setkání, ale přinesla i poselství, zájem a pro brazilské velvyslanectví v České republice, napsáno opravdu jen s malou troškou nadsázky, téměř hlavní budovu v naší zemi.

TOP 09 Mimoň iniciovala schůzku se zástupcem LK ohledně průtahu

29.6.2015 13:01 | Českolipsko

V květnu jsme navštívili ing. Jana Čápa, vedoucího odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje, abychom se informovali o situaci s investicemi do dopravní struktury kraje a s pohledem Krajského úřadu na investici v Mimoni – realizaci přeložky (nebo také průtahu) v centru našeho města. První náš dotaz se týkal možnosti realizace průtahu v Mimoni tak, jak jej navrhuje MÚ Mimoň.

Poklady nejenom z půdy

13.4.2015 09:06 | Mimoň

Výstav historických artefaktů bychom jistě našli dost, ovšem tato výstava, kterou pořádá Spolek historie Mimoně, je specifická historickými artefakty vztahujícími se výhradně k městu Mimoň.

Mimoňská radnice bude jednat o zákazu tranzitní kamion. dopravy

23.3.2015 13:34 | Mimoň

Březnové zasedání zastupitelstva města Mimoně, které proběhlo 19. března, mělo na programu, mimo jiné, také doporučení rady města Mimoně ke schválení návrh na omezení tranzitujících kamionů zákazovými značkami.

Betlémské světlo dorazilo v sobotu do Náhlova

22.12.2014 09:24 | Českolipsko

Až do nejzapadlejších koutů obce Ralsko dorazilo v sobotu světlo z Betléma. Ředitel tamního Muzea vystěhovalectví do Brazílie, Ing. Petr Polakovič jej z Mladé Boleslavi dovezl do Náhlova, kde si ho letos již po sedmé mohli lidé odnést domů.

Vánoční koncert mimoňského sboru

9.12.2014 08:30 | Tipy na výlet

Malé město pod severními svahy Jizerských hor s necelými třemi tisíci obyvatel, avšak s dlouhou historií, jenž sahá až do roku 1381 a první zmínky o tomto místě jsou dokonce už z r. 1211, spojené se stavbou dřevěné kapličky, která stála na místě dnešní baziliky Navštívení Panny Marie a legenda o jejím vzniku sahá dokonce ještě dál do historie a to až do roku 1159.