Zahlazují stopy po zimě

Verze pro tisk |

Opravy místních komunikací poničených v zimě zahájí 6. dubna v Novém Boru a jeho místních částech. Ve schváleném rozpočtu je pro letošní rok na opravy komunikací vyčleněná částka 3 miliony korun, z toho 1 milion připadá na opravy po zimě.

Vzhledem k rozsahu poškození ulic bude zřejmě nutné provést rozpočtovou změnu a sumu navýšit,  aby byla opravena všechna nejpoškozenější a tím i nejrizikovější místa.
„Na základě smlouvy pro nás opravy komunikací zajišťuje firma AVE CZ a jako subdodavatel pro ni komunikace opravuje společnost Strabag s r. o.,“ předeslal Martin Bezouška z odboru správy majetku MěÚ v Novém Boru. „Opravy začnou 6. dubna a potrvají přibližně jeden měsíc. Nejprve přijdou na řadu hlavní místní tahy, kde budou vyfrézované části vozovek a na jejich místo opět položený asfaltobetonový koberec.  Jedná se o ulice T. G. Masaryka, B. Egermanna, Husovu a Skalickou,“ uvedl příklady Martin Bezouška. Na ostatních místních komunikacích se budou dělat jen letmé výspravy. Podle hrubého odhadu tvoří v Novém Boru a jeho místních částech komunikace poničené zimu cca 4000 metrů čtverečních a tato plocha bude opravena.


Až se cestářům podaří zahladit stopy po zimě, přistoupí na běžné opravy místních komunikací. Do plánu oprav mají Novoborští v letošním roce zařazené ulice Na Svahu, Myslbekova, Šturmova, Sadová a Riegrova.  „V této chvíli nelze tvrdit, že dojde na všechny. Moudřejší budeme v květnu, kdy už budeme vědět, na kolik nás vyšly opravy po zimě,“ řekl Martin Bezouška. Připomněl ještě místní komunikaci z Chomout do Bukovan, která se dočká opravy  v květnu.


Zhruba kilometrový úsek je součástí cyklotrasy Česká Lípa – Nový Bor,  Liberecký kraj na jeho celkovou rekonstrukci přispěl dotací ve výši 800 tisíc korun z grantového fondu Podpora  rozvoje cyklodopravy Libereckého kraje a město do opravy vloží 349 tisíc korun. Ve výběrovém řízení na rekonstrukci komunikace uspěla firma Silnice Žáček.

Nahoru