Veteránské Sosnění a Rojení v roce 2010

Verze pro tisk |

Hned tři veteránské akce uspořádá letos Czech Classic Cars Club. Kromě už tradičního Veteránského rojení v červnu to budou ještě dvě akce na autodromu Sosnová, ve spolupráci s „Global Assistance Racing Arena Autodrom Česká Lípa“, přičemž první se uskuteční již v neděli 2. května.

Když před dvěma lety proběhl nutný ročník Veteránského Sosnění nikdo moc nepředpokládal, že se z akce stane tradice, a to dokonce dvakrát do roka.
V neděli 2. května se sejdou v Sosnové majitelé historických sportovních a závodních automobilů, aby si změřili síly jednak v jízdě pravidelnosti, ale také třeba v závodě „Le Mans“. tedy s hromadným startem, kdy musí jezdci nejdříve doběhnout ke svým vozům.


Zvláštní závod je naplánován také pro cestovní automobily se závodní minulostí. Speciální kategorií jsou ještě monoposty, které budou poprvé rozděleny do dvou kategorií – na historické vozy formule 3 s formulemi MTX  - motorem do objemu 1100 cm3 a ostatní formule MTX, EASTER se silnějšími motory do roku výroby 1984.

Právě ve formulích se představí i tři dámy. Loňské vítězství bude obhajovat paní Katka Trojanová. Tentokrát nepojede s monopostem Wartburg bývalého, ale stále ještě aktivního jezdce Zdeňka Křivohlavého z Klatov, ale s formulí Škoda. Se stejnými vozy, ale jiné typové řady se opět představí paní Markéta Profeldová (její manžel Standa pojede s vozem Magda) a slečna Pavla Vovsová, dcera našeho úspěšného vrchaře Jiřího Vovse.

Přihlášky sice ještě nejsou uzavřeny, ale už dnes čítá seznam padesátku jezdců s vozy značek MG, Jaguar, Triumph, Austin Healey, Porsche, Lotus, Fiat, BMW a pochopitelně Škoda. S formulemi 3 a MTX se přihlásilo dosud deset jezdců.

Pořadatelé zvou všechny milovníky historických automobilů do Sosnové v neděli 2. května již od 9 hodin, kdy začínají tréninky.

A co je důležité – vstupné je zdarma, včetně vstupu do depa. Zpestřením bude jistě také pojízdná kavárna Radima Tomka v dvoupatrovém anglickém autobusu Leyland.

Nahoru