Po Slavii na Liberec

V dalším mistrovském utkání změří fotbalisté českolipského Arsenalu síly s rezervou Liberce. Po dvou remízách tak budou mít třetí pokus k získání plného počtu bodů.

Svěřenci trenéra Pavla Hradiského mají za sebou velmi emotivní duel s B-týmem pražské Slavie, v němž dokázali vyrovnat až v šesté minutě nastavení díky odpískané penaltě. I Liberec se ve svém posledním klání činil, z Písku si odvezl tři body za vítězství 1:0. V této sezoně má Arsenal s Libercem zatím vyrovnanou bilanci, na podzim vyhráli Českolipští 2:0, v zimní přípravě naopak úřadovali hráči zpod Ještědu (2:5). Zápas mezi Slovanem Liberec B a Arsenalem Česká Lípa začíná na umělé trávě v Liberci - Doubí v neděli 28. března v 10:15. Hlavním rozhodčím bude Daniel Tereba, jemuž budou s praporkem asistovat Ondřej Černý a Adriana Šecová. Delegátem ČMFS byl nominován Josef Kroh.
FC Slovan Liberec B
Začátek letošního ročníku měli Liberečtí poněkud rozpačitý, zpočátku sbírali body jen za remízy. Úvodní tři body přivezli až v 7. kole z Karlových Varů (1:2), první domácí vítězství přišlo až o tři kola později proti rezervě Viktorie Žižkov. V tabulce zápasů hraných na svém hřišti okupuje Slovan poslední místo, když ve svém teritoriu z devíti utkání jen tři vyhrál, jednou prohrál a pětkrát uhrál nerozhodný výsledek. V bilanci venkovních klání sice nasbíral méně bodů, paradoxně mu však patří slušná šestá příčka za tři výhry a šest porážek. Sečteno a podtrženo, v současné době je béčko Slovanu Liberec na celkově patnácté pozici se ziskem třiadvaceti bodů.
Liberečtí měli svoji úvodní jarní partii odehrát proti Hlavici, ovšem počasí bylo proti a střetnutí tak bylo odloženo. Na svou premiéru na trenérském postu si musel nový kouč rezervy Slovanu Jaroslav Vodička počkat. Vodička, jenž nahradil Petra Myslivce, přišel do Liberce shodou okolností právě z Hlavice. Proti Písku vyrukovala Vodičkova družina s několika posil ze širšího kádru A-mužstva a také s novým brankářem Přemyslem Kovářem, který vyztužil liberecké řady z Hlavice. Duel rozhodla jediná branka ze 40. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil Diviš.
Trenér Jaroslav Vodička: „Byl to těžký zápas, protože domácí mají určitě jiné ambice než my. Ale myslím, že jsme byli na Písek, který hraje spíš takový jednoduchý, ale účelný fotbal s nakopávanými balóny, celkem dobře připravení. A my jsme proti tomu chtěli přecházet do rychlých protiútoků, což se nám první poločas dařilo, a dali jsme v závěru branku. Ovšem musím sportovně uznat, že ve druhé půli jsme tak aktivní nebyli, byli jsme zbytečně zalezlí, domácí nás přitlačili ze standardních situací, kterých jsme vytvořili hodně. Ale zase musím říct, že jsme byli vzadu dobře organizovaní a složité situace jsme dokázali vyřešit.“
Sestava Slovanu v duelu s Pískem: Kovář - L. Novotný, Štícha, Polák, Širanec - Diviš, Zeman, Rehák, Liška (85. Suk) - Krystan (79. Kesner) - Bajza
ARSENAL Česká Lípa
Dva odehrané zápasy, dva body. Taková je zatím bilance českolipského Arsenalu v jarní části České fotbalové ligy. Nejprve přivezl bod za remízu 1:1 z Hluboké nad Vltavou, kde se na místní umělé trávě střetl s rezervou Českých Budějovic. O týden později přivítal B-tým pražské Slavie a na toto střetnutí se bude ještě dlouho vzpomínat. Hosté vedli po prvním poločase 2:0, ovšem domácí dokázali snížit a v době, kdy už vypršel nastavený čas, z nařízené penalty vyrovnali na konečných 2:2. To se psala už 96. minuta utkání. Českolipští tedy zůstávají na desátém místě třetiligové tabulky.
Sestava Arsenalu v duelu se Slávií: Meier - Novotný, Silný, Řehák, Šafář - Runt (78. Slabashevich), Vrabec, Breite (85. Zeman) - Mičkal, Kučera (46. Bednář), Holeček. Trenér: Pavel Hradiský.
Minulý vzájemný zápas v ČFL:
23. 8. 2009, 3. kolo ČFL
ARSENAL Česká Lípa – FC Slovan Liberec B 2:0 (0:0)
Na podzim se radoval domácí Arsenal, když po bezbrankové první půli ukázal svoji sílu. Nejprve se z pětadvaceti metrů napřáhl Tomáš Smola a Uvarenko uviděl míč až v síti. Druhý gól zařídil hlavou Petr Novotný.