Nový Bor pomohl podnikavým občanům se startem jejich projekt

Verze pro tisk |

V Novém Boru úspěšně skončil pilotní běh kurzu Podnikni to!, který byl pro účastníky zdarma díky podpoře města. Závěr kurzu však pro podnikavé občany není koncem celého programu. Nyní vzniká městská komunita podnikavců, do níž se kromě účastníků kurzu může přidat i kdokoli z veřejnosti. Pod vedením odborníků dostanou příležitost dlouhodobě rozvíjet vlastní podnikání a budovat cenné kontakty, aniž by museli dojíždět za cenným know-how daleko.

Do podzimního kurzu Podnikni to! se registrovalo přes 30 občanů. Jejich zájem dokazuje, že i přes krizové období je třeba rozvíjet praktické podnikatelské know-how a zvyšovat tak svou hodnotu na trhu práce a tedy i schopnost zlepšit svůj příjem a nezávislost.

Na kurz mám od účastníků i samotného lektora jen pozitivní ohlasy. Sešla se nám skupina opravdu aktivních lidí, kteří pět týdnů pilovali své podnikatelské plány a nápady, navíc se vzájemně podporovali v cestě za svým snem. Věřím proto, že konec kurzu znamená pro jeho účastníky nový začátek a že své podnikatelské plány a nápady naplno zrealizují. Novoborsko tím získá potenciální pracovní příležitosti, rozšířené služby,“ řekl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.  

Kurz absolvovali obyvatelé města i okolních obcí, začínající i pokročilí podnikatelé. Každý v aktuální fázi svého podnikání hledal cesty jak začít, jak odbourat překážky a obavy, získat informace, nový vítr do plachet nebo nový pohled na věc. 

 

Kurz mi dal vynikající podněty pro rozjezd nového nápadu, srovnal jsem si možnosti, podnítil mě vytáhnout své nápady ze šuplíku. Poznal jsem další začínající podnikavce a ztratil jsem obavy. Ujasnil jsem si novou myšlenku a získal praktický postup a podporu k realizaci. Lektor měl přirozený, lidský projev, vážím si jeho osobních zkušeností z praxe.” hodnotí účastník programu Petr.

Absolventi pokračují v rozvíjení sebe a svých projektů v navazující komunitě Klubu podnikavců. Klub je otevřen nejen jim, ale všem zájemcům z města a okolních obcí, kteří mají chuť získat nové aktuální informace a budovat efektivní a funkční podnikání. Stačí se nezávazně připojit na nejbližší Sraz podnikavců, který se koná 8. 12. v zasedací místnosti Městského úřadu v Novém Boru, Nám. Míru 1.  

Komunitní setkání probíhají zpravidla jednou měsíčně. Jejich součástí jsou diskuze  nad projekty členů, jsou zváni hosté a experti na různá podnikatelská témata. Členové novoborského Klubu podnikavců získávají postupně kontakty na další podnikatele po celé republice, mentory a odborníky z inovačních center a podnikatelských inkubátorů. 

 

Každé podnikání se skládá z toho, že člověk potřebuje po čase řešit marketing, finance a dostává se do různých oborů a odvětví,” říká člen komunity Jaroslav, Klub mi tak pomáhá v tom, že se můžu zeptat ostatních podnikatelů, jak řeší například sociální sítě, finance nebo účetnictví a můžu tak získané informace rychleji využít pro sebe a vlastní podnikání.”

 

Zájemci mají první návštěvu komunitního setkání zcela zdarma. Pokud vás zaujala komunita podnikavců v Novém Boru a máte zájem přijít na setkání, podívejte se na nejbližší plánované akce na webu klubpodnikavcu.cz, kde najdete i konkrétní termíny.

Nahoru