Karatisté SPORT RELAX si vedli opět výtečně - na Libereckém poháru s 24 medailemi

Zprávička
Verze pro tisk |

10x zlato , 8x stříbro a 6x bronz

Ačkoli jsme měli v sobotu 4,5 hod. zápřah s reprezentační trenérkou Ivou Keslovou a nejúspěšnějším závodníkem Lukášem Jandou na ,,Speciálu“ rozhodli jsme se startovat na Libereckém poháru v České Lípě a dobře jsme udělali.Myslím, že nám sobotní příprava pomohla a naši závodníci výtečně zabodovali a ,,relaxáci“ mají do sbírky 24 medailí.

Máme obrovskou radost, že děti učíme všestrannosti, což začíná nést plody. Naši startují v kata - je formální posloupnost pohybů, představující boj s jedním či více protivníky, ale i kumite - zápas.

Máme za cíl co nejvíce závodit, aby opadla tréma a stres a závody jsme si užívali. Největší práce se žáky je od prvních kroků, kdy se učí základy a mají první kontakty se soutěží. Naši trenéři toto dobře znají, jelikož jsme již vychovali mnoho úspěšných závodníků a toto je nová silná generace, která nám bude jistě dělat radost.

Ocenění a respekt si však zaslouží všichni závodníci, kteří se v sobotu potili na ,,speciálu“ a v neděli stáli na tatami.

Nejúspěšnější závodnicí klubu se stala Adéla Znamenáčková, která vybojovala 3x zlatou medaili.

Výsledky celého týmu:

1.místo kata mže 7kyu Znamenáčková Adéla

1.místo kata sže 7kyu Myšíčková Tereza

1.místo kata dorost Kavalír David

1.místo kata master Pavlasová Božena

1.místo kata tým mže Znamenáčková Adéla, Pokorná Natálie a Klimplová Vanesa

1.místo kata tým dorost Janda Adam, Vácha Pavel a Fiala Jakub

1.místo kumite mže 7kyu do30kg Pokorná Natálie

1.místo kumite mže 7kyu do40kg Znamenáčková Adéla

1.místo kumite mži 7kyu do 40kg Zítko Petr

 

2.místo kata mže 7kyu Nyklová Lucie

2.místo kata mži 6kyu Burián Jakub

2.místo kata sži 7kyu Sebai Adam

2.místo kata tým mže Nyklová Lucie, Pokorná Rozálie a Myšičková Nicol

2.místo kumite mže 7kyu do 30kg Véghová Stella

2.místo kumie mže 7kyu do 40kg Klimplová Vanesa

2.místo kumite sže nad 45kg Suchá Dagmar

2.místo kumite dorostenky do 54kg Salavcová Anna

 

3.místo kata mže 7kyu Klimplová Vanesa

3.místo kata tým mži Burián Jakub, Gregor Jan a Najman Matyáš

3.místo kumite mže 7kyu do 40kg Nyklová Lucie

3.místo kumite sži nad 50kg Novák Marek

3.místo kumite dorost do 60kg Balog Marek

3.místo kumite dorost nad 70kg Kavalír David 

Další zprávičky

Plicní oddělení se připojuje ke Světovému dni Chronické obstrukční plicní nemoci

16.11.2017 21:25 | Kateřina Amrichová

Plicní oddělení českolipské nemocnice se již tradičně připojuje ke Světovému dni CHOPN (Chronické obstrukční plicní nemoci). Ten v letošním roce připadá na 22. listopadu. Po celý den bude mít veřejnost bez jakéhokoli objednávání možnost prověřit stav svých plic.

Lidé tak budou moci absolvovat vyšetření - spirometrii, které onemocnění odhaluje. Právě pacienti s chronickou obstrukční plicní nemocí tvoří v současné době podstatnou část pacientů Plicního oddělení.
 

SPORT RELAX bodoval na celostátním poháru

13.11.2017 20:52 | Pavel Znamenáček

Do České Lípy vezeme čtyři nominační medaile.

Pětičlenná výprava KARATE KLUBU SPORT RELAX ve složení David Kavalír, Jakub Vavřinčik, Barbora Znamenáčková, Adéla Šinerová a trenér Pavel Znamenáček se zúčastnila posledního kola Národního poháru v Praze, kde byla poslední možnost se nominovat na Mistrovství republiky WKF, které letos proběhne v Karlových Varech

V silně obsazených kategoriích se nejlépe dařilo Adéle Šinerové, která vévodila v dorostenecké kategorii. Nabitá kategorie byla rozdělena na dvě tatami a Adéla postoupila do finále s libereckou Harciníkovou. Nakonec zlato zaslouženě putuje do České Lípy.

David Kavalír skvěle zabodoval v juniorské kategorii a postoupil do finále. Tam se utkal s českým reprezentantem Matějem Říhou. Rozhodčí zvedli praporky pro českého reprezentanta, ale stříbro je vynikajícím úspěchem.

Den ,,D,, se nevydařil v kata Jakubovi Vavřinčikovi a Báře Znamenáčkové,kteří z kata nevezou medaili. Bára Znamenáčková si vše vynahradila v premiérové disciplíně kumite. Jen velká škoda, že s Tušlovou z Fight klubu Č.Budějovice byl zápas nerozhodně a nakonec rozhodčí přiřkli praporky soupeřce za aktivitu. Další premiéru měla Adéla Šinerová, která si po vítězství nad Brejchovou z Dragon Neratovic odváží cenný bronz.

David Kavalír si z kumite veze nepopulární bramborovou medaili,když prohrál boj o třetí místo.

Adéla Šinerová - 1. místo, kata Dorost, 3. místo, kumite Dorost

Bára Znamenáčková - 3. místo, kumite Juniorky

David Kavalír - 2. místo, kata Junioři a 5. místo kumite junioři

Děkujeme za podporu všem našim partnerům a fanouškům: Město Česká Lípa, Liberecký kraj, MEGA a.s., KM-PRONA a.s. VENDYS & V, TOP Stavebniny s.r.o., EnServis s.r.o. a Českolipskému deníku  

Českolipská nemocnice získala dotaci 12 mil. Kč na vzdělávání svých zdravotníků

7.11.2017 20:46 | Kateřina Amrichová

Nemocnice s poliklinikou v České Lípě si na vzdělávání lékařských i nelékařských pracovníků připisuje do rozpočtu více než 12 milionů korun. Nemocnici se podařilo získat finance z dotačních titulů, které vyhlásilo Ministerstvo zdravotnictví ČR pro letošní rok.

„V průběhu roku byly ministerstvem vyhlášeny projekty, které nám dokáží pokrýt finanční náklady na specializační vzdělávání našich zaměstnanců, a tak jsme neváhali a o dotace zažádali,“ popsala personální ředitelka českolipské nemocnice Mgr. Pavlína Simmerová. Nemocnice získala 9,2 mil. Kč na projekt Podpory specializačního vzdělávání pěti lékařů, absolventů ročníku 2017 ve vybraných oborech a dále 2,2 mil. Kč na projekt Rezidenčních míst 2017 pro lékaře. Tato dotace pokryje specializační vzdělávání šesti lékařů v základním kmeni. V neposlední řadě byla nemocnice úspěšná také při žádání o dotaci na projekt Rezidenčních míst 2017 pro nelékařské zdravotnické obory, získala 700 tis. Kč pro sedm zdravotnických nelékařů.

„Získávání dotací a tím přispívání do našeho rozpočtu je jedním ze stěžejních úkolů celého managementu,“ shrnul generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek. „Vzdělávání řadíme v oblasti poskytování benefitů na přední příčku, jedná se o největší benefit, který našim zaměstnancům nabízíme.“

SPORT RELAX výborně na Wakizaši cupu v Nymburce

30.10.2017 20:19 | Pavel Znamenáček

Naši dva závodníci Jan Klimeš a David Kavalír reprezentovali karate klub SPORT RELAX v Nymburce na Wakizaši cupu. V sobotu 28. 10. 2017 se konal již 15. ročník této oblíbené soutěže. Naši borci zastupovali SPORT RELAX, jelikož další reprezentanti startovali ve Španělsku a Itálii.

David Kavalír si vedl velice dobře v disciplíně kata junioři, kde nenašel přemožitele a vybojoval zlatou medaili. Tento parádní výsledek doplnil stříbrnou medailí ze seniorské kategorie. David nastoupil i v disciplíně kumite /zápas/, kde bohužel prohrál v repasáži a bral 5. místo, které je velice příjemné.

Jan Klimeš se uvedl disciplíně kumite bez rozdílu vah a kategorie +80 kg a odváží do českolipského SPORT RELAXU dvě bronzové medaile.

Gratulujeme!

Komise dnes vybírala ředitele Zdravotnické záchranné služby LK

25.10.2017 18:53 | Markéta Žitná

V sídle kraje dnes probíhalo výběrové řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Před komisi bylo pozváno devět kandidátů.

„Devítičlenná výběrová komise doporučí Radě Libereckého kraje, aby do funkce ředitele Zdravotnické záchranné služby LK jmenovala MUDr. Luďka Kramáře,“ informuje náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka, který byl výběrovou komisí zvolen předsedou.

Rada kraje návrh komise projedná na nejbližším jednání. Nový ředitel by měl do vedení Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje nastoupit 1. prosince 2017.

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem deset uchazečů, jeden z nich však nesplnil požadavky.
 

Absolventi Janáčkovy akademie v Brně zahrají v Biberově kapli

23.10.2017 19:47 | Jana Jermanová Jakubská

Dovolte, abychom Vás pozvali na koncert absolventů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, který se uskuteční 25.10.2017 v 18:00 v Biberově hudební síňi Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Představí se
Vám Nikol Bóková - klavír a Pavel Zlámal - klarinet.

Program:
Leoš Janáček: V mlhách
Alban Berg: 4 kusy pro klarinet a klavír
Maurice Ravell: Smutní ptáci
Sergej Rachmaninov: Preludium op.32 No 12, Moment Musicaux op.16 No 4.
Pavel Zlámal: Head Opener: I, II (Nocturno), III
Caude Debussy: Premiere Rapsodie pro klarinet a klavír 

Domov důchodců ve Sloupu v Čechách bude částečně zateplen

18.10.2017 16:37 | redakce

Domov důchodců Sloup v Čechách čeká zateplování. Snížení energetické náročnosti levého a pravého podzámčí bude dosaženo zateplením stropu pod nevytápěnou půdou tepelnou izolací.

Dále dojde k výměně stávajících dřevěných zdvojených a špaletových oken za dřevěná okna s tepelně izolačními dvojskly v rustikálním provedení a k výměně parapetů. Cena zakázky činí s DPH 3,4 milionu korun.
Tato zakázka bude financována z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Práce by měly být hotové v prvním pololetí příštího roku,“ doplnil Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro sociální věci.

Kromě domova důchodců ve Sloupu v Čechách bude z výše zmíněného operačního programu zateplen ještě Domov pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou a Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje ve Dvorské ulici v Liberci.

Pozvánka na seminář ADRA, o.p.s. a Poradny při finanční tísni, o.p.s.

18.10.2017 16:24 | Petr Máška

Pobočka ADRA Česká Lípa, Informační centrum pro rodiny ve finanční tísni pořádá ve spolupráci s Poradnou při finanční tísni Praha pravidelné semináře pro odbornou i laickou veřejnost od roku 2010. V rámci semináře se snažíme shrnout vývoj problematiky zadlužování nejen v ČR (legislativa, statistiky) a poukázat i na důležité zahraniční události, které přímo ovlivňují nebo mohou ovlivnit naši životní úroveň.

Letošní seminář se koná na pobočce ADRA v ul. Čs. Armády 1578 ve středu 1.11. od 13. do 14.30 hod. Protože jsme si vědomi toho, že za relativně krátký čas návštěvníci semináře získávají mnoho informací, tak nabízíme návštěvníkům akce po jejím ukončení naše prezentace v elektronické podobě. Tzn. zájemci o tyto prezentace si mohou přinést svoje flash disky.

SPORT RELAX dobil Trutnov

17.10.2017 20:15 | Pavel Znamenáček

26 medailí z Trutnovského dráčka

KARATE KLUB SPORT RELAX byl v sobotu 14.10. na třech frontách, kde se nám moc dařilo. To platí i o akci ,,Trutnovský dráček“, kam v šest ráno odcestovala část výpravy mládežnického týmu s trenérem Pavlem Znamenáčkem. Dálka a ranní vstávání nás neodradilo a tým byl skvěle připravený. O tom svědčí medailové žně:  11 x zlato, 7x stříbro a 8x bronz.

Soutěž pro závodníky do 15 let byla pro náš klub velmi úspěšná a troufám si říci, že jsme ,,odvezli trutnovského dráčka ”.. Nejúspěšnějšími závodníky klubu jsou Petr Zítko v kategorii mladších žáků a Adéla Znamenáčková v mladších žákyních. Petr Zítko nedal šanci v kata ml. žáků a bral zlato, potom nastoupil do kategorie otevřené a tam opět vybojoval zlato. V kumite /zápas/ se mu podařil další kousek a zvítězil v kategorii do 30 kg.

Adéle Znamenáčkové se také dařilo a jen díky chybě v kata ml. žákyních brala stříbro. Vynahradila si to v kata Open, kde již zvítězila. Taktéž v kumite /boj/ + 35 kg nedala nikomu šanci a odváží do Lípy zlato.

O parádní medailové žne se dále postarali naši ,,relaxáci“:
Nyklová Lucie 1 místo kumite
Pokorná Natálie 2 kata, 3 kumite
Sebai Adam 1 kata
Vácha Pavel 2 kata
Véghová Stella 3 kumite
Zítko Petr 1 kata 1 kata open, 1 kumite
Znamenáčková Adéla 1 kata Open , 1 kumite , 2 kata
Janda Adam 1 kata
Salavcová Anna 1 kumite, 2 kata
Burián Jakub 2 kata, 2 kata Open, 3 kumite
Najman Matyáš 2 kumite
Gregor Jan 3 kata,

V týmových kategoriích jsme měli velký úspěch ve dvou výhrách a jednom bronzu.

Kata tým žáků nedal nikomu šanci a odváží zlato ve složení: Gregor Jan, Burián Jakub, Najman Matyáš. Kata tým dorostenců taktéž vybojoval zlato a to ve složení: Fiala Jakub, Janda Adam, Vácha Pavel. Nově postavený kata tým skončil na pěkném třetím místě, ve složení: Nyklová Lucie, Pokorná Rozálie, Myšičková Nicol.

Změnil se datum zahájení výstavy Kláry Horáčkové v muzeu

17.10.2017 20:06 | Jana Jermanová Jakubská

Dovolujeme si upozornit na změnu zahájení výstavy Kláry Horáčkové v Galerii Jídelna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Místo plánovaného termínu vernisáže 19. 10. byla výstava nesoucí název Artifitial Nature a její zahájení z technických důvodů přesunuto na 2. 11. 2017 od 17.00. Shlédnout ji můžete do 31. 12. 2017.

Klára Horáčková pochází z Prahy, vystudovala SUPŠS v Kamenickém Šenově a následně působila na VŠUP v Praze v Ateliéru skla a sochařství. Během studia absolvovala stáže ve Finsku i Německu. Od roku 2012 je odbornou asistentkou výše zmiňovaného ateliéru a později se stala vedoucí studií Transformace ve skle na pražském institutu statní univerzity v Severní Karolíně. Klára Horáčková vystavovala v mnoha kolektivních výstavách po Evropě, ale také třeba v Egyptě, samostatně vystavuje od roku 2011.

Více informací naleznete na www.klarahorackova.com  

Autobusová pohádka přijede do České Lípy podruhé

16.10.2017 19:34 | Václav Šámal

Již podruhé během měsíce zavítá do České Lípy Autobusová pohádka, kterou pro děti z mateřských školek připravila společnost BusLine, a.s..

První představení interaktivní pohádky, jež hravou formou učí děti bezpečnému chování v dopravním provozu, proběhlo v září a v hledišti KD Crystal ji sledovalo 210 dětí. Druhé představení 19. října uvidí děti z dalších českolipských mateřských školek.

„Slíbili jsme, že se Autobusová pohádka do České Lípy vrátí, aby ji mohly navštívit děti ze všech našich mateřských školek, pro něž je toto veselé představení určeno a to plníme,“ uvedla starostka Romana Žatecká a dodala: „Na pohádku půjdou také děti ze soukromých mateřinek ve městě. Na akce pro děti pořádané městem budeme totiž od nynějška zvát děti z předškolních a školních zařízení bez rozdílu zřizovatele, prostě budou určeny všem dětem z České Lípy.“ 

Děti ze školek na představení přivezou autobusy společnosti BusLine, navíc bude pro ně před KD Crystal přistavený historický autobus, aby si ho mohly prohlédnout.
 

Nejlepší žákyně a žáci českolipských základních škol odletí balonem

12.10.2017 09:08 | Václav Šámal

Devět nejlepších žákyň a žáků z českolipských základních škol, které vybrali ředitelé společně s učiteli, odletí v pátek, 13. října, horkovzdušným balonem. Je to dar města Česká Lípa, které se tak netradičně rozhodlo ocenit jejich školní a mimoškolní výsledky.

Jedná se o žáky, kteří mají nejen výborné výsledky ve škole, ale s úspěchem se účastní vědomostních olympiád nebo jsou velmi dobří sportovci. Každopádně se podle ředitelů jedná o žáky, kteří jsou velmi ochotní a vždy se snahou pomoci.

„Pevně doufám, že nám bude přát počasí a děti odletí. Jsem velmi ráda, že tímto zajímavým způsobem naše město ocení jejich práci, za kterou jim chceme dát zážitek. Všechny jsem už poznala při předávání poukazů k letu a jsou moc prima,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Do oblak se tak vznesou Klára Stratilová (9. třída, ZŠ Pátova), David Vosála (9., ZŠ Dr. Miroslava Tyrše), Kristýna Chodová (8., ZŠ Partyzánská), Filip Heininger (ZŠ Slovanka), Jan Vanik (9., ZŠ Jižní), Viktor Vaněk (8., ZŠ Školní), Václav Jordák (9., ZŠ Šluknovská), Radek Morc (9., ZŠ Moskevská) a Šimon Dalecký (7., ZŠ Klíč).

Start balonu je naplánovaný na 16 hodinu z Městského stadionu u Ploučnice. „Máme připravený i rezervní termín, pokud by nám počasí nevyšlo, a tím je neděle, 15. října,“ dodává místostarosta Juraj Raninec.

Noví dva členové dozorčí rady nemocnice v České Lípě

9.10.2017 19:10 | Kateřina Amrichová

Zaměstnanci Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. volili ze svých řad dva nové členy dozorčí rady.

Nejvyšší počet hlasů obdrželi:
Lenka Caklová, vrchní sestra LDN a OSL
MUDr. Miloš Volek, primář Gynekologicko – porodnického oddělení

Kompletní složení DR

Ing. Eva Burešová
předsedkyně dozorčí rady
starostka Doks
zastupitelka LK

Ing. Jitka Volfová
statutární náměstkyně hejtmana,
řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky

Ing. Radek Lípa
starosta Zákup

Roman Hejna
obchodní ředitel Pivovar Cvikov, a.s.
zastupitel LK

MUDr. Miloš Volek
primář gynekologicko-porodnického oddělení NsP Česká Lípa, a. s.

Lenka Caklová
vrchní sestra LDN a OSL
 

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte ?

28.9.2017 16:16 | Petr Máška

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s Domovem pro seniory Mimoň, p.o. hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory. Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se zdravotně postiženými (komunikace, čtení, ruční práce, hry, procházky, doprovázení apod.).

V případě vašeho zájmu se školení dobrovolníků uskuteční v úterý 7.11. od 16. do 17.30 hod ve společenské místnosti výše uvedeného Domova pro seniory v Mimoni (Pražská 273 u výjezdu na Mnichovo Hradiště). S ohledem na omezený počet míst prosím potvrďte účast na školení buď telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na E-mail: p.maska@tiscali.cz.  

SPORT RELAX veze 7 kovů z Bohemia Open

26.9.2017 21:57 | Pavel Znamenáček

Osmičlenná výprava karate klubu SPORT RELAX vyrazila v pátek 22. září do Českých Budějovic na soutěž Bohemia open. Tato soutěž patří mezi čtyři nominační turnaje na MČR WKF v žákovských kategoriích a v kategoriích Ipon Shobu je otevřeným mistrovstvím CSKU(WSF).

Tým SPORT RELAX ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jiří Svoboda, David Kavalír, Adéla Šinerová, Barbora Znamenáčková, Božena Pavlasová a trenér Pavel Znamenáček odcestoval v pátek, jelikož jsme nechtěli riskovat ranní cestu do Českých Budějovic. Proto jsme zvolili přespání v našem oblíbeném hotelu. Ráno jsme se v klidu nasnídali a šli bojovat.

VÝSLEDEK: 7 cenných kovů - dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. Nejlépe se v Českých Budějovicích vedlo s počtem dvou medailí Barboře Znamenáčkové (zlato v kata juniorkách a stříbro v ženách), Boženě Pavlasové (zlato v kata master a bronz v ženách) a David Kavalír si odvezl stříbro v kata a bronz v kumite. Ve dvou kategoriích startovala i Adéla Šinerová, když se po menším zaváhání připravila v dorostenkách o další medaili. Vše si vynahradila v kata juniorkách, kde brala stříbro.

Děkujeme městu Česká Lípa a našim partnerům

Výsledky:

1.místo kata juniorky Barbora Znamenáčková
1.místo kata master Božena Pavlasová

2.místo kata juniorky Adéla Šinerová
2.místo kata ženy Barbora Znamenáčková
2.místo kata muži David Kavalír

3.místo kata ženy Božena Pavlasová
3.místo kumite junioři do 76kg David Kavalír

5.místo kumite junioři do 76kg Jiří Svoboda
7.místo kata dorost Jakbu Vavřinčík