Zlomí Predátoři nepříznivou sérii proti Mostu?

Kdy už to konečně přijde? Tak to je otázka, kterou si v posledních dnech kladou českolipští hokejisté vzhledem k jejich nepříznivé sérii šesti zápasů bez bodu.

Ovšem, jak se říká, každá série jednou končí. Všichni fanoušci Predátorů věří, že zlom přijde právě v duelu proti Mostu, se kterým mají Českolipští zápornou bilanci, když Baník jednou porazili a dvakrát s ním prohráli. V živé paměti zůstalo divákům říjnové utkání s Baníkem, v němž ještě deset minut před koncem domácí vedli, a nikdo už nepochyboval o tříbodovém vítězství šelem. Avšak Mostečtí stihli do konce základní části vyrovnat a střetnutí poté rozhodli v prodloužení. Souboj mezi českolipskými Predátory a Mostem začíná v sobotu na stadionu u Ploučnice v 17:00.

Most si na začátku nového roku také nepočínal příliš šťastně, v úvodních dvou zápasech zaváhal, nejprve proti Litoměřicím 3:6, následně nestačil ani na Klatovy 1:3. Vzápětí ale zdolal Predátory na svém ledě 5:3.  Svoji výhru ale nedokázal potvrdit v Děčíně, kde odešli mostečtí hráči z ledu se sklopenými hlavami po výsledku 5:3. V dalším domácím střetnutí už opět slavili šťastné tři body za skalp Roudnice 3:2, klání rozhodl ve 46. Přeučil, když zvýšil už na 3:1, roudnický Hataš stačil ještě v poslední minutě snížit, ale více už Roudnice nestihla. V předchozím kole sehrál Most „baníkovské“ derby se Sokolovem, duel plný obratů zvládl lépe Most a po výhře 4:5 v prodloužení si z karlovarské KV Arény odvezl dva body. Nejdříve Sokolov vedl 2:0, Most otočil vývoj na 2:3, Sokolov pak na 4:3, ale svěřenci trenéra Kamila Kašťaka měli poslední slovo, když za stavu 4:4 rozhodl ve třetí minutě nastavení Vrtek. Sečteno, podtrženo, Most se nachází momentálně na sedmém místě a předposlední Predátoři na něho ztrácí sedm bodů.

Jak už bylo řečeno v minulých článcích, za Most nastupují i bývalí hráči České Lípy, kterými jsou bek Michael Šulc a útočníci Jindřich Růžek s Ondřejem Kašťákem.
Právě Vladislav Vrtek je nejproduktivnějším hráčem svého mužstva, ve třiadvaceti zápasech nasbíral 33 bodů za čtrnáct gólů a devatenáct asistencí. Druhý je v klubovém bodování Aleš Havlůj, třetí pak Jindřich Růžek. Mezi obránci vládne Lukáš Martinec. V brankovišti se pravidelně střídají Lukáš Melichar a Miroslav Brzobohatý.

Sokolov – Most 4:5 PP

Predátoři se nenacházejí právě v dobrém rozpoložení, neboť šest utkání v řadě prohráli. Ovšem hokejisté hlásí z kabiny, že se pokusí tuto sérii prolomit v sobotním střetnutí s Mostem, v němž se ale budou muset obejít bez služeb člena první útočné formace Jana Šulce, který utrpěl v minulém klání s Řisuty zranění ramene. Severočeši vedli nad Buldoky 1:0 a 2:1, nýbrž své vedení nedokázali udržet do konce a ve 49. minutě rozhodl Václav Klaus. Nutno říci, že výkon Českolipských byl výborný i navzdory nízkému počtu hráčů, které měli trenéři Zachrla s Lassigem k dispozici.

Šelmy může rovněž nakopnout i jedna premiéra, jež se odehraje v sobotním duelu. Jedná se o zcela nově složenou hymnu Predátorů, o niž se postaral svým napsaným textem jeden z fanoušků.

V kanadském bodování je stále na špici Jan Divíšek, o pět bodů zpět je Vlastimil Patzenhauer. Trojku nejlepších uzavírá momentálně zraněný Jan Šulc. Obráncům vévodí Lukáš Daňo. Českolipskou jedničkou mezi třemi tyčemi je i nadále slovenský mladík Vladimír Neumann.