Výborné výsledky mladých atletů

Archiv

V kategorii žákyň nedala v běhu na 60 m svým soupeřkám šanci českolipská Lucie Chourová, která jasně zvítězila již v rozběhu v čase 8,02 s, poté v meziběhu 8,05 a nakonec v dramatickém finále v novém českolipském rekordu 7,93 s. Aby to nebylo málo, absolvovala další sérii kvalifikací a postupů v bězích na 150 m a 300 m. V rozběhu na 300 m se umístila na prvním místě v čase 42,48 s a ve finále získala další zlatou medaili opět v novém českolipském rekordu 42,21 s. V běhu na 150 m to bylo další vítězství v rozběhu v čase 19,67 s, stejně jako v meziběhu v čase 19,95 s. Finále běhu na 150 m se konalo jen 15 minut po doběhu finálového běhu na 300 m, ale unavená Lucka dokázala přidat další medaili v podobě bronzu za výkon 20,03.

Další výborný výkon předvedl Matěj Lačný, také z České Lípy. Nejdříve se rozběhal na 60 m, kde získal 4.místo v rozběhu v čase 7,88 s a 6.místo v meziběhu 8,06 s, aby poté nastoupil v rozběhu na 800 m, kde bezpečně z 2. místa v čase 2:09,99 min postoupil do finále. Tam předvedl vynikající výkon a v dramatickém finiši vybojoval v novém osobním rekordu v čase 2:08,85 min bronzovou medaili.

Velmi úspěšná byla početná výprava z Jablonného v Podještědí, vedená českolipským atletem Petrem Kopřivou. Ve vrhu koulí překvapila oproti papírovým předpokladům Lucie Vaníčková, která vyhrála v osobním rekordu 11,36 m. Parádní disciplínou je skok o tyči, kde vybojovala zlatou medaili Eliška Vaníčková /sestra-dvojče/ výkonem 292 cm. Třetí místo si zasloužila Lucie Vaníčková, skokem 280 cm..

V hale pražského Olympu ve Stromovce běžel výborně v rozběhu na 800 m dorostenců českolipský Jan Slavíček, který ze druhého místa v čase 2:03,14 min postoupil bezpečně do finále. V něm se odehrával napínavý a taktický souboj do posledních metrů, kde nádherným finišem vybojoval zlatou medaili v čase 1:59,63 min. Trenér Milan Német mohl být spokojen.

Dalším želízkem v ohni byl českolipský junior Dušan Bradáč, syn bývalé československé olympioničky Věry Bradáčové, který nejprve v rozběhu na 60 m překážek obsadil 3. příčku v čase 8,95, což stačilo na "B" finále, v kterém poté zvítězil v čase 8,90 s, což znamenalo celkově 8. příčku.

Ve skoku vysokém se odehrával napínavý souboj, z něhož si Dušan odnesl pěkné 5. místo za výkon 200 cm. Ve skoku o tyči se představila v kategorii dorostu děvčata z Jablonného v Podještědí, která statečně bojovala a Eliška Vaníčková obsadila 5. místo za skok 300 cm a její sestra Lucie 6. místo za výkon 280 cm. Své zástupce měl také Nový Bor. Nejlépe si vedla Alena Lahovská, která vybojovala v chůzi dorostenek na 3 km 5.příčku v čase 19:13,87 min .

Zapomenout nesmíme ani na veterána Jana Ptáčka, který získal dvě stříbrné medaile, a to za trojskok dlouhý 13,19 m a za výkon 578 cm ve skoku dalekém, z mistrovství ČR veteránů v Jablonecké hale.

Tato mimořádně bohatá žeň úspěchů z haly je příslibem před hlavní částí sezóny, která bude probíhat od jara pod širým nebem. Některé z nadějí můžete vidět již 10. března při okresním přeboru v přespolním běhu. Tento závod začne u Správy a údržby silnic v Sosnové v 10.00 hod. Jste srdečně zváni.