Výborné výkony staršího žactva

Kvalitní družstvo děvčat vedené Gustavem Süssnerem obsadilo 2. místo za velice silným celkem z Jablonce nad Nisou. Všechna děvčata podala kvalitní výkon, přesto je zde několik výkonů, které jsou velmi dobré, a řadí jejich autorky na kvalitní místa krajských a často i českých tabulek.
Vynikající byly výsledky Markéty Málkové, která zvítězila v běhu na 60 m za 8,35 s a byla druhá v běhu na 150 m za 19,95 s. Olga Půčková si nemusela v běhu na 800 m sáhnout až na dno jako v extralize žen. I přesto je její vítězný čas 2:26.60 velmi kvalitní. Veronika Süsnerová potvrdila, že patří mezi nejlepší vícebojařky v ČR.  Zvítězila v disku za 27.48, byla 2. na 200 m překážek za 31.43 s a ještě byla členkou štafety na 3x300 m, která byla 2. ve výborném čase 2:14.90 min. Spolu s ní běžela i Olga Půčková a Markéta Málková. Další body za vítězství na 2000 m chůze přidala i Adéla Frydrychová, která trať zdolala za 10:32.29 min.
Jelikož v kategorii chlapců by Česká Lípa na přední umístění neměla, startují nejlepší za SK ZŠ Jablonné v Podještědí. Zde byl největší oporou Hynek Bárta, který zvítězil v běhu na 200 m překážek za 28.18 s, čímž se zařadil na průběžné první místo republikových tabulek v této disciplíně, a kvalitní byl i výkon v běhu na 150 m za 18.01.