VK EGE České Budějovice – LOKO 3:0 (23,8,20)

Domácí do zápasu vstoupili sebevědomě a rychle se ujali tříbodového vedení. My jsme však zareagovali trpělivou hrou a dařilo se i podání a tak jsme před koncovkou srovnali na 18:18. Pak to byla přetahovaná o každý bod. Set rozhodla jedna naše nevynucená chyba na útoku a rozhodčím zkušeně písknutý tažený balón na příjmu za stavu 23:23. Ztráta prvního setu se na nás nijak neprojevila a druhý set jsme začali velmi dobře a vedli jsme 4:1. Jenže pak přišel náš totální  „black- out“ na přihrávce a naše hra se sesypala jako domeček z karet. I ve třetím setu na nás ležela pěkná deka. Soupeř nás přehrával a my jsme byli schopni jen malého odporu a tak za hodinu a něco byl konec

Hodnocení zápasu trenérem :

Domácí tým patří dlouhodobě k nejlepším v této soutěži a tak jsme věděli, že urvat nějaký setík bude hodně těžký. První set byl z naší strany dobrý, ale nezvládli jsme koncovku. Ve druhém setu jsme nebyli schopni přihrát kvalitní podání soupeře a útočili stále do dobře připravené obrany a soupeř nás trestal. Ve třetím setu jsme se ještě pokoušeli o zvrat, ale rozjeté budějovičáky jsme nezastavili. Tuhle porážku musíme rychle vymazat z hlav a připravit se na další duely s ČZU „B“ a MFF Praha, které hrajeme další víkend v domácí hale.

hráno 64 minut

Hráli :  Peníška, Poživil, Plachý, German, Pekárek, Démar, Žáček libero: Špringl