Jak si vedli českolipští volejbalisté tento víkend? Jak je hodnotil trenér?

Slávia Hradec Králové – LOKO 0:3  (-18,-19-23)

hráno 72 minut

Hráli :  Javůrek, Peníška, Šén, Poživil, Plachý, Špringl, German, Pekárek libero: Steffan

Začali jsme dobře a především naše hra v poli dělala domácím velké problémy. Když jsme přidali výborný útok a dobré bloky, naše bodíky utěšeně narůstali. První set jsme celkem v pohodě vyhráli. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 14:13 pro nás. Pak jsme však uhráli pět bodů v řadě a bylo rozhodnuto. Ve třetím setu bylo jasné, že domácí budou tvrdě bojovat o každý bodík aby odvrátili hrozící porážku. Taky jsme celý set tahali za kratší konec a když jsme prohrávali 21:17 nevypadalo to s námi vůbec dobře. Jenže jsme se nevzdali a skóre otočili. V závěru jsme proměnili hned první mečbol.

Hodnocení zápasu trenérem :

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, už jenom proto, že v Hradci hrají čtyři borci, kteří v minulé sezóně hráli u nás a znají naši hru. Jenže je pravda, že my zase známe je a jak se ukázalo, byla to výhoda spíš pro nás. Celý zápas jsme hráli výborně v poli a protože si domácí borci i špatně přihrávali, měli jsme i dobré bloky. Výborně zahrál Javor na náhře a v útoku byli k nezastavení Peníška a Poživil. Tři body, které jsme získali, jsou super.

Volejbal Brno „B“ – LOKO 3:0 (15,22,19)

hráno 75 minut

Hráli :  Javůrek, Peníška, Šén, Poživil, Plachý, Špringl, German, Pekárek libero: Steffan

Zápas jsme začali špatně, hlavně v útoku se nikomu nedařilo a tak jsme rychle prohrávali o osm bodů. Soupeři se dařilo téměř vše a tak bylo o prvním setu rychle rozhodnuto. Druhý set jsme se  zlepšili a tak se hrálo stále vyrovnaně. Jenže pak přišla série drobných chybiček a domácí toho beze zbytku využili. Získali tříbodový náskok a ten se nám už nepodařilo smazat. Ve třetím setu nám soupeř odskočil hned na začátku  o čtyři body a i když jsme se snažili, náskok jsme stále nemohli srovnat. A tak domácí dokráčeli k vítězství 3:0.

Tenhle zápas se těžko komentuje. Soupeři se dařilo téměř vše a nám skoro nic. Přesto jsme bojovali a hlavně druhý set vypadal celkem dobře, jenže nás zradila přihrávka a to se pak těžko hraje. Náš největší problém byl, že jsme nezastavili útok jejich diagonálního smečaře, který zahrál skutečně výborně. No a jak jsem zmiňoval od poloviny druhého setu to byla naše špatná přihrávka, která nás srážela do kolen. Z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení a pak ho rychle vypustit z hlavy a dobře se připravit na dvojzápas s Nymburkem, který hrajeme příští týden.