Pátek i sobota po pěti setech

Verze pro tisk |

Českolipští volejbalisté za sebou opět mají dva zápasy, oba se tentokrát hrály na pět setů.

ČZU Praha „C“ - LOKO 3:2 (19,-20, -17,19,10)

hráno 15. 11. 2013; 105 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, libero: Pavlíček

Zase jsme nezačali dobře a rychle jsme prohrávali o pět bodů. Domácí borci výborně podávali a jejich náskok se zvýšil až na devět bodů. V závěru jsme sice trochu snížili, ale set jsme lehce ztratili. Do druhého setu jsme udělali několik změn v sestavě a obraz hry se změnil. Dobře jsme podávali, chytře útočili, blok byl taky výborný a taky hra v poli byla skvělá. Stav setů jsme srovnali na 1:1. Třetí set byl z naší strany ještě lepší než druhý, a tak jsme lehce zvýšili na 2:1 a zdálo se, že vyhrajeme za tři bodíky. Jenže jsme začali chybovat, do toho naše nervozita a čtvrtý set jsme prohráli. Pátý set byl vyrovnaný do stavu 9:8. Pak jsme třikrát nepřihráli tvrdé podání Kuboše a bylo rozhodnuto.

Hodnocení zápasu trenérem:

Zápas jsme měli dobře rozehraný. Vedli jsme 2:1 a hráli jsme dobře. Pak však přišli naše vlastní, někdy až školácké chyby a zápas jsme znovu ztratili. Nebudu podceňovat kvality soupeře, ale tenhle zápas jsme si prohráli sami. Hrajeme dobře a pak po jednom dvou zkažených míčích na sebe vytváříme takový tlak, že důsledkem je, že začneme hrát špatně a soupeř toho okamžitě využije. My tak přicházíme o drahocenné body, které nám v závěru budou chybět.

LOKO - ČZU Praha „C“ - 3:2 (23,-17,14,-15,8)

hráno 16. 11. 2013; 93 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, libero: Pavlíček

Tentokrát zápas zahajujeme výborně. Hrajeme soustředěně, soupeře dostáváme pod tlak a nutíme ho k chybám. Když vedeme 16:8, nikdo z přítomných nepochybuje o našem vítězství. Jenže jeden nepovedený útok vše obrací. Hrajeme zbytečně nervózně a soupeř nás dotahuje. Vyrovnanou koncovku však zvládáme a ujímáme se vedení 1:0. Ve druhém setu pokračujeme ve stejné hře jako na konci prvního setu a soupeř lehce srovnal na 1:1. Třetí set z naší strany výborný a ujímáme se vedení 2:1. Po nepovedeném začátku čtvrtého setu na nás padá deka, vůbec nic se nedaří a set snadno ztrácíme. Pátý set byl vyrovnaný až do stavu 8:8. Pak předvádíme vynikající bloky, výborné pole a bezchybný útok. Výsledkem je sedm bodů v řadě a konečně vítězství.

Hodnocení zápasu trenérem:

Dnešní zápas to byla pěkná houpačka. Každý chvilku tahal pilku, a tak po jasně vyhraném setu přišel jasně prohraný set. Naštěstí jsme zvládli pátý set a zápas vyhráli. Dnes se znovu potvrdilo to, co v minulých zápasech. Hrajeme dobře, vytvoříme si náskok a pak po jednom dvou zkažených míčích znervózníme a vytvoříme sami na sebe takový tlak, že začneme hrát špatně, a pak ztrácíme nejen sety, ale celé zápasy. A pochvala nakonec. Znovu výborně, už čtvrtý zápas za sebou, zahrál Mára (Brychta).  

Nahoru