LOKO - VK Kladno 3:1 (21,22,-25, 27)

Soupeř začal zápas ve velkém stylu. Výborně útočil a dobře bránil. My jsme však jeho nástup zachytili a i když jsme prohrávali, nepustili jsme ho do většího vedení než o dva body. V polovině setu jsme srovnali a pak jsme začali mít navrch.

V koncovce jsme drama nepřipustili a ujali se vedení 1:0. Druhý set byl hodně podobný tomu prvnímu. Hosté se ujali vedení, které drželi do poloviny setu. Pak jsme však skoré otočili a set znovu vyhráli. Třetí set byl znovu hodně vyrovnaný a byli jsme to my, kdo byl pořád maličko vpředu. Když jsme v koncovce vedli 24:22 zdálo se, že jdeme za jasným vítězstvím. Dva mečboly jsme však prohospodařili a nakonec jsme set ztratili. Ve čtvrtém setu se skóre přelévalo ze strany na stranu a znovu se hrála vyrovnaná koncovka, ve které jsme odvrátili čtyři setboly a nakonec jsme proměnili náš v tomto setu první mečbol. Zápas jsme vyhráli 3:1, ale byly to nervy.

Hodnocení zápasu trenérem :

Výborný zápas, dlouhé výměny, boj o každý míč a skvělí diváci, tak lze chrakterizovat tento zápas. Kladno má kvalitní družstvo s několika bývalými extraligovými hráči a tak to bylo hodně těžký. Z počátku soupeř hrál výborně a téměř nekazil. Pokud jsme chtěli získat bod museli jsme si ho tvrdě vydřít. Svojí výbornou hrou jsme soupeře postupně přehrávali. Musím však říct, že jsme taky  občas udělali naprosto fatální chyby a tím jsme soupeře dostávali zpět do hry. Dneska Božka odehrál vynikající zápas v útoku  a soupeř  jeho tvrdý útok téměř  vůbec neubránil.  Skvělý byl i Péťa Žáček na bloku. A ještě poznámka ke koncovce třetího setu, když vedeme 24:22 musíme soupeře „dorazit“, protože to se nám může příště hodně vymstít.

hráno 111 minut

Hráli : Javůrek, Peníška, Poživil, Šén,  Plachý, Špringl, German, Brychta, Pekárek, Žáček, Pavlíček libero: Steffan