Českolipský volejbalový víkend

Verze pro tisk |

O uplynulém víkendu sehráli Muži "A" LOKO dva zápasy na domácí půdě. Přečtěte si trenérovo shrnutí.

LOKO – VK Kladno 3:2 (23,20,-21,-21,13)

hráno 118 minut

Hráli: German, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, Boula, Kolařík, libero: Pavlíček

Celý první set jsme pořád doháněli malý náskok soupeře. Koncovku jsme zvládli lépe a ujali se vedení 1:0. Druhý set jsme pokračovali v dobré hře a znovu jsme vyhráli. Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 13:13. Pak přišla naše série nevynucených chyb a borci z Kladna snížili na 2:1. Čtvrtý set byl z naší strany nejhorší. Vázla komunikace, špatně jsme přihrávali a špatně útočili. Od výraznější prohry nám pomohlo jenom to, že hosté také nehráli nijak excelentně. Přesto však srovnali na 2:2. Pátý set byl znovu vyrovnaný. Nám se povedl minitrhák za stavu 7:7. Dvoubodový náskok jsme udrželi až do konce a mohli jsme slavit vítězství.

Hodnocení trenéra:

Byl to zápas dvou rozdílných polovin. Zatímco první dva sety jsme dobře přihrávali a tvrdě útočili, další dva sety jsme hodně chybovali. Dnes výborně zahrál na bloku Mára a první dva sety i Božka na útoku. A samozřejmě výborně hrál i Ondra Boula. Stále děláme spoustu nevynucených chyb, které pramení z malé koncentrace a taky kazíme příliš mnoho podání, která jsou navíc lehká.

LOKO – ČZU Praha „B“ 0:3 (-23,-23,-17)

hráno 84 minut

Hráli: German, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Ducháč, Brychta, Macháček, Pekárek, Boula, Kolařík, libero: Pavlíček

První set byl vyrovnaný, ale my jsme pořád dotahovali dvoubodový náskok soupeře. Koncovku jsme nezvládli a set prohráli. Ve druhém setu byl stav vyrovnaný do 15:15, pak soupeř udělal šestibodovou šnůru a i když jsme v závěru snížili na rozdíl jednoho bodu, odvrátit setbol se nám nepodařilo a set jsme prohráli. Třetí set byl znovu vyrovnaný jen v první polovině do stavu 11:11. Pak však soupeř uhrál dvakrát za sebou pět bodů v řadě a o zápasu bylo rozhodnuto.

Hodnocení trenéra:

Přestože první dva sety byly vyrovnané, my jsme nehráli dobře. Pořád jsme museli dotahovat náskok soupeře. Dnes se nám nedařilo zejména v útoku. Na přihrávce to taky nebylo dobrý a i když Ondra na náhře někdy „čaroval“, smečaři prostě neměli svůj den a nepomohli. Ani jeden hráč nepodal stabilní výkon, a tak zákonitě musela přijít porážka.

Příští týden hrajeme v Chocni a v Brně.

Nahoru