Českolipský volejbal v Praze a Dobřichovicích

Verze pro tisk |

Přečtěte si hodnocení víkendových zápasů "Poprvé porážíme Matiky na jejich palubovce" a "Na výborné Dobřichovice jsme nestačili".

Poprvé porážíme Matiky na jejich palubovce

MFF Praha – LOKO 2:3 (-21,21,24,-17,-13)

hráno 110 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, Boula, libero Pavlíček

Začali jsme dobře. Pozornou hrou jsme získali tříbodový náskok. Jenže pak přišly znovu naše chyby a soupeř srovnal. Koncovka byla vyrovnaná, ale dobrými bloky a tvrdým útokem jsme soupeře přehráli.

Druhý set, to byla bitva o každý bod. V koncovce byl tentokrát lepší soupeř.

Třetí set byl podobný jako ten druhý, byla to přetahovaná o každý bod. Měli jsme setbol, ale set jsme nakonec ztratili.

Čtvrtý set byl z naší strany nejlepší. Dařilo se téměř vše a Matici, přestože bojovali, nevěděli jak na nás a set jsme v pohodě vyhráli.

Pátý set, to byla znovu bitva o každý míč. Rozhodující trhák jsme udělali za stavu 9:9, kdy jsme uhráli tři body v řadě. Soupeř sice kontroval a snížil na rozdíl jednoho bodu, ale koncovku jsme zvládli a vyhráli jsme 3:2.

Hodnocení trenéra:
Do Prahy jsme jeli posíleni a reprezentačního nahrávače Ondru Boulu. Jeho přínos na náhře byl nesporný. Klukům mockrát nahrával na jedny ruce. To jsem čekal, ale mě osobně překvapil, jak tvrdé a rychlé podání dával. Tenhle zápas byl fakt výborný a hrál se pěkný volejbal. Oba soupeři bojovali o každý bod a mimo čtvrtého setu se vždy rozhodovalo v koncovkách. Všechny kluky musím pochválit za bojovnost.

 

Na výborné Dobřichovice jsme nestačili

Dobřichovice – LOKO 3:1 (23,16,-21,27)

hráno 108 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, Boula, libero Pavlíček

Domácí od začátku chtěli ukázat, kdo je pánem v jejich maličké hale. Rychle získali čtyřbodové vedení. My jsme však bojovali o každý míč a jejich náskok jsme do koncovky dotáhli. Jenže domácí díky dvěma vynikajícím zásahům v poli a následné tvrdé smeči odskočili o dva body a tento náskok udrželi až do konce setu.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 8:8. Od tohoto stavu domácí borci vždy na náš jeden bod uhráli body dva a pohodlně set vyhráli.

Ve třetím setu jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Téměř jsme nechybovali. Soupeře jsme rozhodili dobrým podáním a následně jsme dobře blokovali a tvrdě útočili. Měli jsme až šestibodový náskok a přestože se domácí hodně snažili, set jsme dotáhli do vítězného konce.

Ve čtvrtém setu jsme pokračovali v dobré hře a najednou domácí jako by nevěděli, co na nás mají hrát. Vedli jsme 14:9 a vypadalo to, že budeme hrát pátý set. Jenže domácí začali hrát výborně v poli a někdy až neuvěřitelně zvedali naše tvrdé údery. Náš náskok vymazali a znovu se hrála vyrovnaná koncovka, ve které jsme neproměnili dva setboly. Ten druhý neproměněný mrzí obzvlášť, protože jsme měli zobnuto a útočili jsme do odkryté obrany. Domácí pak svůj druhý mečbol uhráli a vyhráli celý zápas 3:1.

Hodnocení trenéra:
Výborný zápas, hráli jsme dobře, jenže soupeř ještě líp. První dva sety jsme tahali za kratší konec a domácí nás prostě přehráli. Ve třetím a čtvrtém setu jsme je naší výbornou hrou chybovat donutili a hned to bylo znát na skóre. Velká škoda, že jsme čtvrtý set nedotáhli do vítězného konce, protože za předvedenou hru jsme si minimálně bodík zasloužili.

Příští týden máme volno a v pátek 1. 11. od 20.00 hodin hostíme Kladno a v sobotu 2. 11. od 16.00 hodin hrajeme proti ČZU „B“. Pozor, oba zápasy hrajeme v hale v Zákupech!

 

Nahoru