Českolipský volejbal se hrál i tento víkend

Českolipští volejbalisté během uplynulého víkendu odehráli dva zápasy. Přečtěte si, jak probíhaly a jak je hodnotí trenér.

LOKO – VK Choceň 0:3 (-17, -19,-27)

hráno 80 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Kolařík, bez libera

Začali jsme dobře a soupeř působil dost rozpačitě. Vedli jsme 6:3, jenže pak jsme začali špatně přihrávat a následný útok byl mizerný. Skóre se otočilo a my jsme set jasně prohráli.
Ve druhém setu hosté pokračovali v dobré hře a i druhý set celkem v pohodě vyhráli.
Ve třetím setu jsme dobře blokovali a byla to bitva o každý míč. Když jsme vedli 18:13, vypadalo to moc dobře. Jenže pak jsme měli výpadek na útoku a borci z Chocně srovnali. Vyrovnanou koncovku jsme nezvládli a zápas jsme prohráli 0:3.

LOKO - SG LD Brno 3:0 (18,24,23)

hráno 74 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Kolařík, bez libera

Před zápasem se omluvil Bája, protože mu otekl prst, když do něj den předtím dostal při blokování ránu míčem. Tak jsme nestoupili v osmi. Od začátku jsme bojovali o každý bod a i když jsme občas udělali nějakou nevynucenou chybu, celý první set jsme vedli a nakonec ho i s převahou vyhráli.
Druhý set, to byla přetahovaná o každý bod. Stav byl vyrovnaný až do koncovky. Když však hosté získali tříbodový náskok, zdálo se, že set je rozhodnutý. Skvělé podání Máry a několik výborných zákroků v poli - stav jsme otočili. Dramatickou koncovku jsme vyhráli.
Třetí set měl podobný průběh jako set druhý. Jenže v koncovce jsme znovu při Márově podání zabodovali. Tříbodové vedení borci z Brna sice snížili, ale vítězství jsme si už nenechali vzít, a tak jsme po dlouhé sérii porážek konečně vyhráli. Za bojovnost musím pochválit všechny hráče, ale zvláštní pochvalu zaslouží Javor, který na náhře odehrál výborný zápas.

Tímto zápasem skončila dlouhodobá část, skončili jsme na 11. místě, a proto budeme hrát ve skupině o udržení. Začínáme v Nymburku a Hradci, 14. 2. budeme hrát v domácí hale s Plzní.