Veronika Süssnerová narazila v Jičíně na zlatou žílu

Jednoznačně největší hvězdou přeboru byla žákyně AC Česká Lípa Veronika Süssnerová, která vybojovala zlato v disku výkonem 30.23 m, kouli za 11.44 m, běhu na 200 m překážek za 32.09 s  a společně s Málkovou, Rutteovou a Daníčkovou ve štafetě na 4x60 m čas 31.93 s. V oštěpu ještě přidala stříbro za 30.23 m.
Zlato v dálce si odvezla dorostenka Kateřina Němcová za výkon 5.05 m a ještě přidala dvakrát bronz za 100 m, čas 13,52 s a 200 m za 28.43. Další vítězství přidal v běhu na 1500 m dorostenec  Roman Papík časem 4:27.65 min. Závod na 200 m překážek vyhrál žák Hynek Bárta za 29.15 s.
Dva tituly putovaly i do Cvikova zásluhou juniorky Terezy Pokorné za vrh koulí 11,64 m a hod diskem 42.16 m. Tři zlaté medaile vybojovali závodníci Jablonného. Dorostenec Mirza Selimovič zvítězil v běhu na 300 m překážek za 42.14, Juniorka Monika Gumanová vyhrála skok vysoký výkonem 155 cm,  a žák Marek Novotný skok daleký díky 5,27 m dlouhému skoku. Naprázdno nevyšli ani novoborští atleti. Žákyně Olga Půčková suverénně vyhrála běh na 800 m časem 2:22.97 min.
Na Českolipsko putovala i řada stříbrných a bronzových medailí za kvalitní výkony. Atletické mládí na Českolipsku opět ukázalo, že je velice úspěšné, a lze se těšit na další úspěchy našich nadějných borců.