Úspěšný start do atletické extraligy

Archiv
Verze pro tisk |

Chůze se chodí předem, obvykle při silničních závodech, výsledek se započítá do jednotlivých kol. První kolo bylo trochu výjimečné v tom, že se závodilo na dráze. Konalo se v sobotu 14. března, šlo se na stadionu v Nové Pace a jednalo se o závod na 10 000 m.


Na startu stála kompletní česká špička včetně čerstvé „limitářky“ na letošní mistrovství světa Zuzany Schindlerové a také dvě hostující slovenské závodnice. Do jedné řady s nimi se postavily i dvě atletky AC Česká Lípa. Mimořádně úspěšná byla novoborská Bára Havranová, která za Českou Lípu hostuje. Došla na vynikajícím 8. místě ve výrazně vylepšeném osobním rekordu 56:15,1 min., což znamenalo 3 ligové body. Úspěch je o to cennější, že ve finiši udolala i Barboru Pitákovou, která v roce 2005 ještě pod dívčím jménem Dibelková vybojovala 5. místo na mistrovství světa. Druhá českolipská závodnice Hana Svitáková bojovala nejen se soupeřkami, ale i s nastupující virózou. I přesto si dokázala zlepšit osobní rekord o více než minutu 1:02,24 hod. Tento výkon však stačil na 11. místo, což je první nebodované. Každopádně se jedná o výborný start do extraligové sezony.
Zároveň se zde šel vložený závod na 5000 m, kde měli atleti z Českolipska také kvalitní zastoupení, především v dívčí kategorii. Zde bylo pořadí na stupních vítězů Eliška Drahotová TJ Rumburk 26:40,4, Olga Půčková Jiskra Nový Bor 27:55,0 a Adéla Frydrychová 28:21,0. Na této trati šli i veteráni. Miloslav Sviták obsadil druhé místo a František Mocker (oba AC Česká Lípa) čtvrté.
Ke druhému extraligovému chodeckému  kolu vyrazí děvčata již 11. dubna do Olomouce.

Nahoru