Českolipský underground naživo

Verze pro tisk |

Pro ty z vás, kteří jste si oblíbili náš seriál o neoficiální kultuře v České Lípě před rokem 1989, máme pozvánku na akci s názvem Nostalgická vzpomínka na neoficiální výstavy neoficiálního umění v České Lípě a okolí.

Devátého května ji od šestnácti hodin pořádá na návsi v Holanech Zdeněk Jelínek. Proběhnou výstavy, koncerty i autorská čtení.

Zdeňkovi Jelínkovi jsem položil pár otázek.

Jak jsi na myšlenku výstavy po více než 25 letech přišel? Přispěl k tomu trochu i náš seriál?

Přivedlo mě k tomu několik setkání se známými z tohoto období a též nostalgie, pojímám to jako vzpomínkovou akci. A má na tom částečně podíl i váš seriál Českolipský underground.

Můžeš mi blíže představit jednotlivé aktéry?

Někteří vystavující se zúčastňovali akcí tehdy na Českolipsku. Třeba Eda Vacek a Pavel Kreml z Teplic, Petr Vránek z Bíliny (v současné době z Prahy). Ostatní jsou z různých koutů, Aleš Bambůšek z Loun (fotografie), Eva Hrejsemnou  ze Soběslavic u Turnova, Pavel Kraus z Pavlovic, Petr Kolínský z Prahy, Tomík Novotný z Velenic u Zákup, Jan Nebeský z Chomutova.

Jak bude vypadat režie tohoto dne? Budou nějaké proslovy? A co kapely?

Na proslovy si moc nepotrpím, ale bude tam úvodní slovo, které bude mít Miky - tím zahájí výstavu. Old Minka Band jsou z České Lípy, Žen a Tiché Lodi jsou z Moravy.  O přestávkách hudby bude probíhat autorské čtení Mikyho Marusjaka a Edy Vacka.

alt
Nahoru