Za kvetoucí měsíčnicí

Verze pro tisk |

V sobotu 14.květba 2011 se v Kamenickém Šenově a okolí uskuteční již 12. ročník tradiční turistické a cykloturistické akce s názvem Za kvetoucí měsíčnicí.

 

Trasy této akce vedou nádhernou přírodou okolí Kamenického Šenova, Lužických hor, Labských pískovců a NP České Švýcarsko. Účastníci této akce mohou na jednotlivých trasách zhlédnout kromě rostlinky měsíčnice vytrvalé, podle které je celá akce pojmenována a která se vyskytuje nejvíce v přírodní rezervaci Líska i další krásy tohoto kraje jako např. Zámecký vrch u České Kamenice, Dolský mlýn, skalní vyhlídky Českého Švýcarska, rozhlednu na Studenci, loupežnický hrad Šauštejn, Pavlinino údolí a mnoho dalších. Akce je vhodná pro dospělé i pro  rodiny s dětmi.

Pro letošní rok jsou připraveny tyto trasy:
pěší trasy: 3,14,22,35,50km
cyklotrasy: 40,60,80 km

Některé pěší trasy jsou navíc spojeny s jízdou patrovým londýnským autobusem Double Decker a historickým autobusem Škoda RTO.

V cíli obdrží každý účastník pamětní list a upomínku na akci.

Detailní informace k  akci jsou na našich webových stránkách:

www.mesicnice.estranky.cz

Start a cíl je v kulturním domě v Kamenickém Šenově. U kulturního domu je možnost parkování, dále je zde možnost uložení osobních věcí, v místě je restaurace s terasou.

Zveme Vás na pěší i cyklovýlet po krásách našeho kraje, kde v minulosti chodila třeba i Pyšná princezna ze stejnojmenné pohádky. Udělejte něco pro své zdraví a kondici a přineste si domů hezké zážitky a vzpomínky.

Budeme se na Vás těšit v sobotu 14.května 2011 v Kamenickém Šenově.

Nahoru