Jarní putování Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Verze pro tisk |

Naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku byla vybudována v rámci projektu Zlepšení infrastruktury CR v oblasti Máchova jezera – Jarmilina stezka, naučná stezka a muzeum Čtyřlístek, podpořeného z EU prostřednictvím ROP NUTS II Severovýchod. Je určena především pro zvídavé děti, ale i jejich rodiče si přijdou na své.

Vede po žluté turistické značce kolem Máchova jezera, tedy Blaťáku. Je tvořena třemi informačními tabulemi, na nichž Čtyřlístek seznamuje návštěvníky se zajímavostmi v okolí. Tabule v podobě komiksu namaloval Jaroslav Němeček.

K naučné stezce obdržíte v Infocentru Doksy nebo v muzeu Čtyřlístku brožurku - průvodce, který je opět bohatě ilustrován Jaroslavem Němečkem a v němž najdete soutěžní otázky, omalovánky a řadu zajímavostí.

Stezka byla vybudována koncem loňského roku a nyní s přicházejícím jarem nastal čas ji slavnostně otevřít a vyzkoušet. Proto neseďte doma a pojďte s námi otevřít naučnou stezku Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku!

Oprašte svá kola po zimním spánku, vyndejte z krabice turistické botky a hurá na výlet!

Slavnostní otevření proběhne v neděli 1. dubna v 10:00 hod. u dětského hřiště v Kuřivodské ulici! A bez čeho se určitě neobejdete? Bez funkčních kol či dobrých botek, tužek, bystrého oka a vtipné mysli. Ukončení putování je v Muzeu Čtyřlístek v Doksech – Třeskoprskách, kde si můžete odpočinout, zahrát si hry a setkat se s Jaroslavem Němečkem, autorem Čtyřlístku.

Děti, které správně zodpoví všechny záludné otázky a obkreslí opisové štítky, dostanou v muzeu čtyřlístkovskou odměnu.

A vážně to není apríl!!!

Jarní putování Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku
Nahoru