Výzva: Sto pohledů na Českolipsko

Verze pro tisk |

Víte, kde jsou Hořidla, Kohout, Trojhora, Matrelík, Soudný kámen, Spálenisko, Pruský kámen, Mešník, Chmelník?

Vybrali jsme pro vás více než sto kopců a vyhlídek, z nichž se můžete zahledět na Českolipsko. Většina je v okruhu cca 30 kilometrů od České Lípy, ale zařadili jsme i některé ležící mimo tento rádius, ze kterých je na Máchův kraj dobře vidět. Některé kopce jsou profláknuté, jiné budete muset dopředu hledat v mapě, abyste vůbec věděli, kam máte vyrazit.

Navazujeme tak na naši Českolipskou tříkopcovou výzvu. Tato je však jinak pojatá. Místo toho, abyste dokola běhali na tři kopce v katastru České Lípy, čeká vás často poznávání nových míst.

Vítězem se stane ten, kdo první dosáhne stovky, nebo ten, kdo bude mít na konci roku 2021 nejvíce vrcholů. Kromě poznání, zlepšení fyzické kondice či zážitků, bude pro vás odměnou deska cti v i-novinách ... ale už se ozval i první sponzor, takže snad nabídneme i něco materiálního.

Apelujeme na dodržování vládních opatření, protože při těch stávajících prakticky není možné dosáhnout vítězství během měsíce. Řada kopců je mimo českolipský okres a některé jsou i za státními hranicemi. Ale věříme, že opatření se budou uvolňovat a do výzvy se nakonec zapojí i turisté z oblastí mimo Lípu. Třeba ti, co na Českolipsku budou trávit dovolenou.

Začátek je naprogramován na tuto sobotu, konec na poslední den roku 2021. Účastníci Českolipské tříkopcové výzvy tak mohou své první tři body získat během svého velkého lockdownového boje.

A protože i včera jsem na kopci potkal jednu turistku, která se marně snažila pomocí aplikace získat svůj první peakpoint, popíšu postup, jak se do výzvy zaregistrovat.

  1. Stáhněte si aplikaci na app storu (Apple) nebo google play (pro Android).
  2. Zaregistrujte se do aplikace. Pozor toto bývá první kámen úrazu. Nezkoušejte hned zadávat svůj e-mail, ale nejprve v pravém horním rohu ťapněte na plus. Bude to po vás chtít e-mail, heslo, ale také třeba pohlaví. Když to uděláte správně, odešle se vám e-mail.
  3. Otevřete potvrzovací e-mail a potvrďte, že jste to vy.
  4. Znovu otevřete aplikaci a poprvé se přihlaste. Už zadáváte jen váš e-mail a heslo.
  5. Přihlaste se do výzvy. Pozor – druhý problematický okamžik. Musíte opatrně prstem odtáhnout obrazovku zleva doprava, kliknout na kolonku výzvy, najít tu naši s názvem Sto pohledů na Českolipsko, sjet dolů a přijmout výzvu. Teprve nyní jste plnohodnotnými účastníky výzvy.
  6. Vylezte na vybraný kopec, na vrcholu otevřete aplikaci a dole uprostřed zmáčkněte zvýrazněné P. Když zoranžoví, zmáčkněte ho znovu. Sláva, získali jste svůj první peakpoint!

Aplikace občas zlobí. Nejvíce se osvědčilo před výletem si ji na chvíli zapnout doma, nechat ji načíst polohu a teprve poté ji použít na kopci. Hodně rad, jak s aplikací pracovat, najdete na těchto stránkách.

Aplikace je nová, a tak se chystá hodně novinek, i díky našim podnětům z dobíhající výzvy. Můžeme se například těšit na různé žebříčky. V nich už nyní figuruje řada Českolipanů i českolipských kopců. Pojďme do popředí dostat i další vrcholy našeho krásného kraje.

Kolem první výzvy vznikla skvělá parta, snad se potkáme i na dalších kopcích. Budeme rádi, když nám z vrcholů budete posílat fotografie (buď přes příspěvky na facebooku nebo e-mailem na adresu barta@i-noviny.cz). Budeme průběžně o výzvě informovat. Každé oživení článků je skvělé.

Nahoru