TEMPO 2010

Verze pro tisk |
VolkswagenTouarek

NOVINKY, ZAJÍMAVOSTI, POHODA  -   regionální  motoristická výstava  TEMPO, která se koná každoročně na výstavišti v Litoměřicích, proběhla  právě uplynulý víkend a v letošním roce představila opět mnoho motoristických novinek.


Již v předvečer zahájení výstavy jsme v pavilonu H představili v národní předpremiéře nový Volkswagen Touareg.  Toto vozidlo bylo odhaleno za přítomnosti mnoha vážených hostů, našich zákazníků i zástupců importéra VW. Po neobvyklém vystoupení ohnivého mága Dana Nekonečného a detailním představení vozidla si mohl každý návštěvník doslova osahat nejeden dokonale zpracovaný díl nového Volkswagen Touareg. Velký a samozřejmě pochopitelný zájem byl o předváděcí jízdy, které daly vyniknout nejen kráse tohoto modelu, ale tomu nejdůležitějšímu, jízdním vlastnostem, pohodlí a zejména pocitu elegance a bezpečnosti.


Od pátečního rána přicházeli na výstaviště návštěvníci ze všech koutů regionu i okolí v očekávání novinek a nových informací o automobilech od všech zde vystavených a zastoupených značek.  I přes poměrně nepříznivé počasí také probíhaly doprovodné programy v areálu mimo výstavní pavilony.
Vrátím se k pavilonu H, který byl vyhrazen pro prezentaci společnosti Gerhard Horejsek a spol., s.r.o.  - vystavili jsme zde vozidla značek VW, Škoda, Suzuki a VW užitková. Již jsem zmínil předpremiéru VW Touareg – žhavé novinky na trhu v této kategorii vozidel.  Pochopitelně na sebe toto vozidlo poutalo velkou pozornost po celý víkend.
 Ale neopomeňme zatím nejmenší, ale o to více úspěšné vozidlo této značky – nové VW Polo, (představeno v předpremiéře též na TEMPU v loňském roce). Prodejní i zákaznická obliba tohoto modelu je důkazem kvality výrobku a všech jeho vlastností. Dále jsme zde prezentovali modely Golf, Scirocco, Passat, Passat CC, Tiguan a z užitkových vozidel VW Crafter, nový VW Transporter – samozřejmostí u tohoto vozu je zcela nový úsporný, 2 litrový motor, u vystavovaného modelu s výkonem 103kW a spíše rodinný VW Caddy Maxi Life, který je ve verzi pro 7 cestujících velmi praktickou variantou.


Značka Škoda letos nabízí novou tvář svého základního modelu Fabia, přiznám, že je to velmi očekávaná změna. U tohoto modelu oceňuji a hlavně uživatelé i majitelé přivítají nové motory TSI, které svou dynamikou a kultivovaným chodem rozhodně nenechají v klidu ostatní vozidla ve své třídě od široké konkurence -(brzy otestujeme).
Ověřený a spolehlivý model Octavia jsme zde shlédli ve verzi RS – dodám jen, ladnost, krása, výkon, pohodlí a zážitek. Škoda jen, že model Fabia RS, ano – ten nový a výkonný, s motorem TSI   1.4  132 kW !!!, bohužel jsme jej pro tuto významnou příležitost neměli k dispozici. Tím více pozornosti asi spatřoval náš Yeti a jeho maskot v „životní “, tedy lidské velikosti. Vozidlo s tímto jménem je důkazem, že Škoda Auto dobře vsadila na potřeby evropského trhu a stejně jako před čtyřmi roky u modelu Roomster, dokázala oslovit a přesvědčit velkou a stále se rozrůstající skupinu zákazníků. 

 


 K potvrzení kvality značky již neodmyslitelně patří model Superb, nově ve verzi combi.  Jeho velkorysý vnitřní prostor pro posádku i pro náklad je samozřejmostí, impozantní a bezpečné vozidlo jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka této značky. Dodám jen, že podle nejednoho ohlasu i mnohého zákazníka značek jiných.
Ještě záměrně navštívím zpět již zmíněný model Roomster, zde byl k vidění v úpravě pro naše zdravotně postižené spoluobčany. Firma Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. se aktivně zapojila do projektu Škoda Auto Handy.
Společnost Gerhard Horejsek zastupuje též značky Suzuki a nově KIA.  Obě tyto značky vystavily své kompletní modelové řady a novinky – Suzuki v části pavilonu H a KIA samostatně v pavilonu S.

Závěrem bych velice rád poděkoval všem, kteří si našli čas a navštívili pavilony naší společnosti na letošní výstavě TEMPO 2010. Zároveň srdečně zvu příznivce motorizmu na příští ročník a také na naše autosalony v Litoměřicích, Roudnici nad Labem, Děčíně a v České Lípě, kde si mohou většinu zmíněných vozidel prohlédnout a vyzkoušet po celý rok.


Za společnost Gerhard Horejsek a spol., s.r.o.        Libor Nosek

Nahoru