Táboření se Smetankou

Verze pro tisk |

Letošní nabídka táborů z DDM Smetanka Nový Bor obsahuje 6 pobytových a 3 příměstské letní dětské tábory.

Každý tábor se liší svým tematickým zaměřením, společný mají pestrý program plný sportu, her, soutěží, zábavy, poznání, dobrodružství a kamarádství.

Mezi pobytové patří Letní dětský všeobecný tábor Miletín (30. 6. – 13. 7.), který dětem nabídne „Cestu kolem světa za 14 dní“. V krásné přírodě Českého ráje totiž podniknou cestu za poznáním Země, jejích světadílů, států, zajímavostí, národních zvyků a kromě poznání je čekají hry a soutěže ve všem možném.

Jiné zaměření má Ekologicko-výtvarný tábor v Mařenicích (14. – 19.7.) s podtitulem Hledá se Vydrýsek. Žádné strachy, odpad se třídit nebude! Děti čeká pohostinná skautská chata Maruška, poznávání živé i neživé přírody, výtvarné a pohybové aktivity, večerní táboráky a hlavně spousta her. 

Tábor Apalucha (31. 7. – 10. 8.) s heslem „Horolezčata nelezte na skálu, která je moc špičatá“, napovídá, že o dobrodružství nebude nouze. V lokalitě Teplicko-Adršpašských skal si děti užijí výlety s tábornickými dovednostmi, tradiční i netradiční sporty, noční spaní v přírodě a spoustu další zábavy. 

Turisticky zaměřený tábor Janské Lázně (3. - 10. 8.) má lákavý podtitul: Pevnost Boyard – show pokračuje“. Co to všechno znamená, zjistí účastníci sami. Každopádně je čeká pobyt v krásné krkonošské lokalitě Janských Lázní, kde si vyzkouší třeba geocaching, projedou se lanovkou na Černou horu i po bobové dráze, zasportují si nejen při orientačním běhu, absolvují výlety po okolí a usínat budou v útulné roubené chatě horského stylu.

Naopak Česká Kamenice (18. – 25.8.) je zaměřena na milovníky volejbalu. Ve sportovní hale města Česká Kamenice je čeká třífázový volejbalový trénink, testy volejbalové zdatnosti a soutěže.

Sportovně je zaměřený také tábor Maxov (25. – 31. 8.), který si dal pro letošek heslo „Po stopách indiánů“. Koneckonců indiáni sportovali neustále, když se prérií hnali za potravou. Museli umět spoustu věcí, které si ozkouší i naši táborníci. Například lukostřelbu, tábornické dovednosti, bivak v přírodě. Ale to zdaleka není všechno, protože my si na indiány jen hrajeme. Proto nebudou chybět výlety po Lužických horách, ve kterých se tábor nachází, tradiční i netradiční sporty (to by se indiáni divili) a spousta další zábavy.

Příměstské tábory odstartuje Letní příměstský tábor indiáni ve městě (1. – 4. 7.). Indiány, či spíše indiánky, protože se jedná o děti prvních až čtvrtých tříd, čekají pohybové a výtvarné činnosti tematicky zaměřené na život indiánů (spousta her a zajímavostí), celodenní výlet do indiánské vesničky Rosehill (obec Růžová na Děčínsku) a procházky a výlety do přilehlého okolí Nového Boru.

Malí edisoni (5. – 9. 8.) si vyzkoušejí své badatelské vlohy formou zábavných pokusů, experimentů a malých bádání, při kterých poznají a naučí se spoustu nových věcí. V bohatém programu nebudou chybět pohybové a výtvarné aktivity, procházky a výlety po Novoborsku a návštěva libereckého IQ parku.

Letní sklářský příměstský tábor (12. – 16. 8.) je zaměřen na sklářské workshopy v Ajeto Lindava, na soutěže, hry a pohybové aktivity, tvořivé a výtvarné techniky se sklem a v neposlední řadě na procházky a výlety krásnou novoborskou krajinou. 

V táborech se o děti postará tým zkušených vedoucích, kteří se pečlivě věnovali veškerým přípravám a odpovídajícímu programu podle zaměření tábora.
Tábory dětem poskytnou společně prožité zážitky a jejich sdílení, navazování nových přátelství, soudržnost, pobyt v kolektivu mimo vlastní rodinu a... vzpomínky.

Máme radost, že je o nabídku našich táborů veliký zájem a rádi bychom ji rozšířili, zejména ty příměstské. Rekonstrukce vodovodního řadu po celém domě, ve kterém Smetanka sídlí, nám to bohužel letos neumožňuje.
Prožijte si léto a prázdniny, jak nejlépe to půjde. :) 

Táboření se Smetankou
Táboření se Smetankou
Táboření se Smetankou
Nahoru