Skleněný svět pro každého, nový obchod se sklem v Novém Boru

Verze pro tisk |

V průběhu února tohoto roku byl otevřen obchod s českým sklem v Novém Boru. Společnost Glas-welt, skleněný svět pro každého je rodinná firma zabývající se především vývozem českého skla do zahraničí. V současné době však otevřela i dvě pobočky v České republice. Jednu z nich můžete navštívit přímo ve městě skla – Novém Boru, Liberecké ulici, kde sídlí obchodní dům Jakub (I. patro).

Náš skleněný svět dělíme na čtyři části. V té první – svět stolování, nalezne zákazník veškeré druhy nápojového skla, co Česká republika nabízí. Od tradičního výrobce právě z Nového Boru – Crystalexu, přes sklárnu Novosad a syn Harrachov až po Poděbrady. Samozřejmě máme také v nabídce klasické novoborské sklo zdobené smaltem.

Svět figurek nabízí velké množství skleněných zvířátek a postaviček vyráběných různými technikami. Jedná se například o vyhlášené železnobrodské vinuté figurky, dále je zde zastoupené foukané či hutní sklo apod.

Svět do pokoje představuje vázy a nejrůznější skleněné dekorace, zkrátka nepřeberné množství od klasických koulí přes šišky, kočky, psy, medvídky po klasické vánoční svícny, které svou dekorativností ozáří nejeden stůl. To, co zajisté potěší každého turistu, je celoroční expozice starých ručně foukaných vánočních ozdob.

Poslední – čtvrtý svět pro parádu nabízí samozřejmě klasickou „jabloneckou bižu“ včetně skleněných pilníků, náramků, ověsů a nepřeberné množství korálků a voskových perlí. K dostání jsou samozřejmě i různé komponenty k výrobě vlastní bižuterie. Naším cílem vedle nabízení zboží je také ukázka výroby bižuterie a dalších způsobů práce se sklem, které bychom rádi svým zákazníkům představovali vždy v úterý a ve čtvrtek.

„Máme i pátý skleněný svět. Svět splněných přání. Každý obchod totiž nemůže nabídnout vše, a proto bychom chtěli, aby právě pátý svět byl jakýmsi pomyslným střetáváním těch přání, která mají zákazníci. Pokud nenajdou zboží, které by si představovali, rádi jim pomůžeme, případně si i necháme poradit, kde takové zboží najít. Zároveň chceme oslovit i zdejší výrobce a spolupracovat s nimi, jejich sklo zase nabízet dál, kam sahají naše možnosti,“ uvádí majitel společnosti Jan Vondrouš.

Co tedy zbývá na závěr? Snad jen každého, kdo jen trochu zatoužil po třpytu a odlesku skla, pozvat do Skleněného světa v Novém Boru. A kdo zatím nenalezne čas na osobní návštěvu, může navštívit webové stránky na adrese www.glas-welt.cz

Skleněný svět pro každého, nový obchod se sklem v Novém Boru
Skleněný svět pro každého, nový obchod se sklem v Novém Boru
Skleněný svět pro každého, nový obchod se sklem v Novém Boru
Skleněný svět pro každého, nový obchod se sklem v Novém Boru
Nahoru