Popelka na ledě - D. Gondík s M. Dejdarem vyučovali tanec

Verze pro tisk |

Přijďte se podívat na skutečné hvězdy naživo, dne 14.-15.10. 2011 v Tipsport Areně v Liberci!

   Že je herec a moderátor Martin Dejdar skvělý tanečník, je všeobecně známo. Herec měl tu možnost nám své taneční umění předvést jak ve filmech, tak i v ryze tanečních pořadech. Jak je na tom s tanečním pohybem moderátor Dalibor Gondík, se veřejnost dozvěděla až v sobotu, na premiéře kouzelného muzikálu na ledě s názvem Popelka!

   "Když jsem hledal herce pro roli komořího, měl jsem zcela jasnou představu, jak by měl ten muž vystupovat, jaký by měl být," prozradil autor a režisér muzikálu Popelka Jindřich Šimek. "Pohybové nadání, trochu komik, dobrý herec a umět slušně zpívat. Oba pánové, stejně jako třetí "komoří" Vašek Kopta, těmito schopnostmi oplývají, takže jsem věděl, že jejich volba bude správná."
   A Dejdar i Gondík režiséra nezklamali. Sobotní premiérová vystoupení "vystřihli" tak, že diváci řvali smíchy, nebo jen obdivně pokyvovali hlavami. O přestávce se pak sportovní halou rozléhal text písně, v nichž komoří velmi komicky předvádí výuku tance. Chytlavou melodii Petra Maláska si děti rychle zapamatovaly, stejně jako text Václava Kopty (ano, herec v muzikále fungoval i jako autor libreta). Napodobit opravdu neobvyklé taneční kreace Dejdara a Gondíka už jim sice trochu dělalo potíže, na jejich okolí to ovšem působilo roztomile. Podobná reakce následovala po skončení muzikálu. To pro změnu zase děti napodobovaly tanec myší a pobrukovaly si jejich píseň. Štěpánka Duchková, která na premiéru dorazila s manželem a dvojčaty Adamem a Honzíkem, si pochvalovala: "Kluci jsou z těch zvířátek a písniček úplně unešení. Pravda, asi jim budu nějakou dobu rozmlouvat prosby o zakoupení nějakého z těch zvířátek domů, ale na druhou stranu vím, že když jim pustím cédéčko s písničkami z Popelky, bude od nich na chvíli klid."

   Divákům premiérového představení tvůrci připravili hned několik lahůdek, ať už hereckých, pěveckých nebo kouzelnických. Krasobruslaři sedmi zemí světa je okouzlili dokonalou choreografií a profesionálním předvedením. Dech se všem tajil v okamžicích, kdy sledovali salta na bruslích nebo různé až akrobatické variace krasobruslařských párů. Když se po skončení muzikálu v hale Tesla Arény rozezněl romantický duet prince a Popelky, naskytl se divákům nevídaný pohled na Lucii Bílou s Ondřejem Rumlem v kočáru taženém labutěmi, které mávaly křídly jako živé. V němém úžasu sledovali nevšední, romantickou jízdu a mnozí si lámali hlavu nad tím, jak je možné, že labutě opravdu mávají křídly...

   Kouzelný muzikál na ledě, který premiérou odstartoval své turné po 12ti městech republiky a do Prahy se vrátí zase v polovině prosince, však není jen romantickou pohádkou. Jak sám název napovídá, diváky čeká celá řada kouzelných až kouzelnických efektů, 3D projekce, rozverná, ale i dramatická hudba, veselé scény, stejně jako úžasné baletní vystoupení sólistky baletu Národního divadla Zuzany Pokorné. Když si k tomu všemu přidáte ještě živé holoubky, slétající se nad ošatku Popelky, tvrzení, že vás kouzelný muzikál na ledě Popelka na dvě hodiny přenese do světa pohádek, skutečně není nadsazené!

Nahoru

Komentáře

Re: Popelka na ledě - D. Gondík s M. Dejdarem vyučovali tanec

Něco takového vidět a umřít !

Nahoru