Nová rehabilitace v České Lípě

Verze pro tisk |

V České Lípě v ulici Žitavská (v areálu společnosti Auto Dorda s.r.o.) byla otevřena nová rehabilitace.

 

Kdo přišel s nápadem otevřít nestátní zdravotnické zařízení?
Prvotní impuls vyšel od M. Dordy, kdy si sám na sobě vyzkoušel přístroj Imoove na jednom veletrhu. A jelikož se pro něj nadchnul, tak si ho zakoupil. Po rozhovoru s fyzioterapeutkou Bc. Janou Soukupovou se rozhodl dokoupit další zařízení a zprovoznit rehabilitaci.

 

Je možné chodit k vám na doporučení lékaře? Máte smlouvy se zdravotními pojišťovnami?
Bohužel již cca 2 roky trvá stop-stav a pojišťovny v Libereckém kraji neuzavírají smlouvy s novými smluvními místy. Na doporučení lékaře k nám tedy přijít můžete, nicméně pojišťovny výkony nehradí.

 

Byl zmiňován přístroj Imoove, co nám o něm řeknete?
Jak se můžete dočíst na našich stránkách, Imoove je prvním zařízením, které dokáže pracovat s celým tělem a stimulovat tak více než 90 % svalové hmoty najednou. Počínaje vyhodnocovacími programy až k celkovému znovunabytí rovnováhy těla dokáže Imoove optimalizovat propriocepci, svalový obal a pohybovou koordinaci, a to vše na pouhých 4 m2. Již to zkusily věkové kategorie od 10 let do 60 let a ani u jedné nebyl problém cvičit na tomto přístroji, kde cvičíte bez nárazů a vibrací. Abyste dosáhli patřičné stability, musíte zapojit hluboký stabilizační systém, což je tím nejpodstatnějším.

 

Takže účel vašeho zařízení je…?
Nejen zde léčit již vzniklý problém, ale především klást důraz na prevenci, a tím předcházet krátkodobým či dlouhodobým hospitalizacím.

 

Co absolvuje klient při první návštěvě?
Při první návštěvě každého klienta provedu rozbor pohybového aparátu na tělesném analyzátoru. Tělesný analyzátor nám kromě váhy též vypočítá tuk v těle a svalovou hmotu v procentech a kilech. Dále zjistíme váš BMI a vaši optimální denní spotřebu kcal a KJ. Co je podstatnější, analyzátor změří i viscerální tuk, což je tuk okolo vnitřních orgánů, tedy ten špatný.V neposlední řadě z těchto výsledků vyhodnotíme váš metabolický věk, který se nemusí shodovat s věkem biologickým.

 

Co zde máte ještě za přístroje?
Máme BTL 6000 Lymphastim (přístrojová lymfodrenáž) - aplikátor na dolní končetiny, tzv. kalhoty končící na úrovni spodních žeber, a na horní končetinu s prsní komorou. Je to jeden z mála přístrojů, u kterého návlek na horní končetinu nekončí v úrovni ramene, což je vhodné zvláště u dg. po ablaci prsu u žen. Během aplikace přístrojová lymfodrenáž zajišťuje tlakovou vlnu, která se v pravidelných intervalech opakuje a tím aktivizuje mízní systém, jehož zvýšenou činností dochází k urychlení odtoku toxických látek z organismu, ke snížení otoků, posílení celkové imunity. Přístroj umožňuje individuálně měnit intenzitu tlaku, počet, pořadí i dobu nafukování jednotlivých vzduchových komor, což značně rozšiřuje individuální možnosti jeho použití. Bohužel tato procedura není hrazena pojišťovnou, nicméně je lepší mít poukaz od lékaře, který zná váš zdravotní stav. Dalším přístrojem také od firmy BTL je certifikovaná kryolipolýza, nová ověřená technologie určená k neinvazivnímu odbourání podkožního tuku. Jedná se o negativní terapii termoterapie, tedy 0 °C a nižší teploty. Z tohoto důvodu se při proceduře používá ochranná membrána, aby nebyla při zmrazování tukových buněk poškozena kůže. Dbáme na to, aby hodnoty byly pod 0 °C a opravdu tedy došlo k zmrazení buňky a jejímu usmrcení.

 

Díval jsem se a ceny máte na trhu jedny z nejlevnějších. Hodláte je ponechat?
Ano, ve srovnání s jinými zařízeními máme ceny opravdu na spodní hranici. Ceny nemáme v úmyslu zvyšovat, v plánu je připravit dárkové poukazy. Míníme oslovit i klientelu přespolní, pro kterou bude stále výhodnější dojet např. 100 km k nám a zaplatit naši cenu, než několikanásobně vyšší cenu v místě bydliště.

 

Představíte mi i tento přístroj?

 


Toto je autotrakční lehátko. V obrácené poloze na autotrakčním lehátku se svaly rychle uvolňují a páteř se citelně prodlouží už po několika minutách. Toto prodloužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky, které vyživuje chrupavku. Tím dochází k regeneraci meziobratlových plotének. Vzhledem k tomu, že pro bolesti zad je charakteristické jejich opakovaní a věkem dochází k degeneraci, je to důvod pro pravidelné používání lehátka.


Jaké to má účinky?
Především předcházení vzniku statických poruch páteře (skolióza) u mladých jedinců v období růstu, prevence vzniku bolestivých vertebrogenních stavů (bolestí zad) a léčby všech bolestivých vertebrogenních syndromů.

 

Na jakých stránkách vás najdeme?
www.rehabilitace-cl.cz

 

Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nová rehabilitace v České Lípě
Nahoru