Jiří Paroubek navštíví sklářské Novoborsko

Verze pro tisk |

Poslanec, člen hospodářského výboru a předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek navštíví 17. 4. sklářské Novoborsko. Hned v úvodu se setká ve společnosti Glas-welt v Novém Boru s Janem Vondroušem, který ho bude doprovázet po celý den.

„Naším cílem Skleněného světa, www.glas-welt.cz je propagovat zboží nejenom v rámci našich prodejen, ale dostávat ho do všeobecného povědomí. V tom bohužel u nás dle mého názoru politici již 20 let spí. Dnes, když slyším, jak pan prezident chce vozit podnikatele do světa, říkám si, žeje to jen dobře. Otázkou ale je, kolik sklářů bude mezi nimi. A přitom jsme vždy byli výkladní skříní sklářského průmyslu. Jiří Paroubek je člen hospodářského výboru Poslanecké sněmovny a já bych chtěl, když se dnes řekne Česká republika, aby to znamenalo i okrasné sklo, nápojové sklo, ne pouze technické sklo do automobilového průmyslu a stavebnictví. A v tom nám může pomoci i on,“ vysvětluje Jan Vondrouš.

Další zastávkou bude sklárna Ajeto, www.ajetoglass.cz v Lindavě, kde bude mít poslanec Paroubek možnost si jako každý návštěvník sklárny vyzkoušet, jak mu půjde vyfouknout vázička. „Ajeto je ukázkovým příkladem, jak lze spojovat umění, sklářský průmysl a turistický ruch,“ vyslovil se Jiří Paroubek před dnešním setkáním a zároveň dodává: „Již jsem měl možnost navštívit v minulém roce podobnou ukázku výroby v Harrachově, tam ale spojenou s výrobou piva. Je vidět, že nápaditost českých lidí je velká. Jde jen o to, aby jim v realizaci takovýchto projektů vycházela města, kraje ale i stát a Evropská unie vstříc. A v tom by právě politici měli pomáhat, informovat se a přikládat ruce k dílu. Vytvářet pracovní místa a dostat na ně dotace není až zas tak složité. Ale něco vytvářet s dlouhodobou perspektivou je náročnější a potřebuje to širší spolupráci,“ uzavřel předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek.

Cestou směrem do lázní Chrastava www.lazne-chrastava.cz ještě Jiří Paroubek dnes navštíví malou sklářskou dílnu Jiřího Pačinka, www.pacinekglass.com, dalšího významného skláře, který má světový ohlas. Navíc je to oblast, která byla postižená povodněmi (jak Chrastava, tak i právě oblast Lindavy), a poslanec Paroubek se tak bude mít možnost seznámit se situací, jak se samotný Liberecký kraj vyrovnal s povodněmi. K tomu ho navečer ještě čeká soukromá schůzka s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou (STAN).

„Doufám, že si pan poslanec něco z jeho návštěv v našem kraji odnese a případně i navečer probere s panem hejtmanem a společně tak zase najdou řešení, jak tuto část kraje posunout dál,“ doplnil Jan Vondrouš. 

Foto: z loňské návštěvy Harrachovska a jablonecké bižuterie

Jiří Paroubek navštíví sklářské Novoborsko
Jiří Paroubek navštíví sklářské Novoborsko
Nahoru