Centrum kurzů bezpečné jízdy na autodromu Sosnová

Verze pro tisk |

Centrum kurzů bezpečné jízdy na autodromu Sosnová u České Lípy ve spolupráci s Libereckým krajem pořádá pro “čerstvé” držitele řidičského oprávnění, kteří nemají řidičský průkaz déle než tři roky anebo nejsou starší třiceti let, kurzy bezpečné jízdy (škola smyku).

 

Občané Libereckého kraje mají možnost absolvovat základní kurz bezpečné jízdy za cenu 200,-Kč (standardní cena je 3.492,-Kč). Podmínkou účasti je bydliště účastníka v Libereckém kraji a zároveň věk nepřesahující 30 let nebo držení řidičského oprávnění ne déle než 3 roky. Záměrem je především zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Pořádaná školení bezpečné jízdy se vždy nesou v duchu spojení zábavy s poučením, kdy účastníci jsou přijatelnou formou vneseni do situací, které mohou na našich silnicích kdykoli nastat a řidič by měl být na ně připraven. Jedná se o nácvik nestandardních situací a chování konkrétního automobilu účastníka v těchto situacích v bezpečí polygonu – centra kurzů bezpečné jízdy. Snahou centra kurzů bezpečné jízdy je především to, aby řidiči získali správné povědomí při řízení automobilu se zvláštním zaměřením na defenzivní jízdu. Málokterý z řidičů měl možnost před skutečně vzniklou krizovou situací si tento stav předem vyzkoušet a tedy správně reagovat a následně následky tohoto minimalizovat.

Kurzy se konají ve dnech vypsaných na www.kurzybezpecnejizdy.cz. Nejbližší termín je 1.12. a 16.12.2012

V případě Vašeho zájmu o absolvování kurzu bezpečné jízdy (školy smyku) za zvýhodněných podmínek pro občany Libereckého kraje, proveďte registraci do některého ze zveřejněných kurzů pro Liberecký kraj.

Každý kurz je složen z teoretické části a z praktické části probíhající na smykových plochách pod vedením zkušených instruktorů.

Pro zájemce o kurz, kteří nemají vlastní automobil, jsou připraveny vozy Škoda CitiGo.

Centrum kurzů bezpečné jízdy na autodromu Sosnová
Nahoru