Střídající hráč rozhodl utkání

Archiv

V dalším přípravném utkání si fotbalisté Stráže pod Ralskem pozvali na hřiště do Dubnice celek I.A třídy, Jestřebí.

Hosté začali nebojácně a rychlými a přesnými kombinacemi se především v úvodu utkání dostávali často do šancí. Z nich vyplynula i první branka Picka, jenž s přehledem skóroval. Stážští fotbalisté se po tomto budíčku konečně probudili a začali pomalu naplňovat předzápasové představy trenéra Pokorného. Centr z pravé strany od Drežera proměnil v gól pěknou přízemní střelou
Roll. Stav 1:1.

Po vyrovnání následovala pasáž neúspěšných pokutových kopů, na jedné i druhé straně. Nejdříve neproměnil jestřebský Martinka a po něm tuto šanci nevyužil ani domácí brankář Svoboda. Do konce poločasu se pak hrálo zejména ve středu hřiště, tak hráči do kabin odcházeli za stavu 1:1.

Po výměně stran se hosté dostali opět do vedení zásluhou střídajícího Malečka. To byl další impuls pro fotbalisty z Podralska, kteří opět začali bojovat. Odměnou zlepšené hry byl gól Drežera, 2:2.

Nakonec se přeci jen radovali hosté, když v poslední minutě využil Malečeki zaváhání obrany a stanovil na konečných 2:3.

Branky: Roll, Drežer- Roll, Maleček, Picek

sestava FK Stráž p. R.: Svoboda, Synek, Landsmann, Novák, Vagra, Drežer- Roll, Šimon

trenér: L. Pokorný

sestava FC Jestřebí: Haglač, Martinka, Kudělka, Romančik, Volenec, Pekárek, Picek, Líbal, Barvíř, Pilař, Kulman,
trener: Kolář