Klíčový běh

21. března se uskutečnil první závod seriálu Lužický horal – Klíčový běh. Při třetím ročníku se z Radvance na 760 m.n.m. vysokou horu vydalo 61 startujících.

Nejrychleji náročný výběh zvládli muži Tomáš Kolařík a Petr Cmunt v čase 38 min. 53 sek. 28 setin, třetí doběhl Matouš Fürst o pouhých 64 setin vteřiny pomalejší.

Z veteránů doběhl v čase 42 min. 02 sek. první Jaroslav Jíra, z žen Ivana Loubková za 48 min. 23 sek.

Letošní Klíčový běh byl ve znamení slunečného počasí a zledovatělého závěrečného úseku, který přidal adrenalin i do sestupu při návratu do Radvance.

Vítězové v závodu se zároveň ujali vedení v seriálu, který pokračuje 18. 4. Polevským během.

Minulý pátek se podařila dohoda s pivovarem Cvikov o generálním partnerství Lužického horala, takže se všichni účastníci dalších klání mohou těšit na lahodné občerstvení.

Zároveň se připravuje rozšíření celého podniku o sedmý závod, kterým by měla bitva o horala vyvrcholit. Tím bude cvikovské MTBO (orientační závod na horských kolech) startující přímo z areálu pivovaru Cvikov.