Slibná výhra Lípy v přípravě

Lípa, která zatím absolvovala pouhé tři tréninky, měla být pro nováčka třetí ligy, navíc v plné přípravě, snadným soustem. Začátek utkání však všechny předzápasové prognózy vyvrátil. Hosté se dostali do vedení a jak se později ukázalo, s přehledem ho udrželi i zbývajících 85 minut. Hrálo se 2 x 30 min. a jednou 25 minut. V utkání plném chyb, což vzhledem k začátku sezóny nebylo nijak
zvlášť překvapující, se dařilo Hajžinovi, Najmanovi, Hejlovi a zejména pak brankáři Jirouskovi. Díky jeho výborným zákrokům se dařilo zakládat rychlé protiútoky, jež končily zpravidla gólem v boleslavské síti, a pro výhru českolipských byly zdřejmě rozhodující.

Vítězství bylo překvapující i tím, že oproti soupisce domácích byla ta lipská ani ne poloviční. Někteří hráči tedy hráli celých 85 minut a ani jednou nevystřídali.

Mladá Boleslav - Česká Lípa 23 : 27