ZŠ a MŠ Klíč v České televizi a Českém rozhlase

Verze pro tisk |

V pátek 11. listopadu zamířili zástupci naší školy do Liberecké pobočky Českého rozhlasu, aby v pořadu Domino prezentovali naší školu. Toto vystoupení je součástí projektu Nejlepší česká škola, který se snaží popularizovat výuku na školách a prezentovat výsledky, kterých lze dosáhnout na základní škole.

Naše škola byla nominována do této soutěže skupinou odborníků. Reportáž o naší škole běžela v televizi na ČT2 ve čtvrtek 10.11.2011 a stále je ke zhlédnutí na www.nejlepsiceskaskola.cz. Současně se zde tento týden hlasuje, i vy můžete naší škole dát 3 hlasy a pomoci nám k postupu do celostátního kola, a tím nám dát možnost reprezentovat Českou Lípu v silné konkurenci.

Do Liberce jsme dorazili, paní ředitelka Lucie Jandová a dva žáci naší školy Jan a Pavel Plíhalovi, ve večerních hodinách, protože se začínalo vysílat po 19. hodině.  Ve studiu jsme se setkali se zástupci dalších škol z Libereckého kraje, a to ze ZŠ Sokolská Liberec a ZŠ Dubá. Přivítala nás velice milá redaktorka, paní Iveta Kalátová. Její osobnost a příjemný úsměv alespoň trošku snížily naši nervozitu. Dali jsme si čaj a sušenky a šlo se do studia. Ještě jsme si poslechli Hajaju, a pak pět ... čtyři ... tři ... dva ... jedna ... . „Vítáme posluchače v pořadu Domino....“ Na všechny čekali 3 úkoly. V prvním úkolu se každá škola představila. Druhý úkol měl prověřit smysl pro humor všech zúčastněných. Ředitelky škol se měly v roli žákyň omluvit, proč nepřinesly domácích úkol. Jejich míru provinění posuzovali žáci v roli učitelů. Naše paní ředitelka zvolila opravdu originální výmluvu. Domácí úkol nepřinesla, protože jí nepřišel dokonale vypracovaný, proto ho nechala doma, aby ho mohla ještě vylepšovat. Ale Honza (v roli učitele) se nechtěl nechat ošálit a jasně dával najevo, že dobře ví, že to je jen výmluva. Nakonec ale byl shovívavý. V posledním úkolu pak měli shrnout, proč naše škola patří mezi nejlepší. Na závěr si paní redaktorka povídala pouze s dětmi o nadcházejících Vánocích, jak se slaví ve škole a jak se už na ně těší.

Záznam z pořadu si můžete poslechnout na  http://www.rozhlas.cz/domino, kde se také hlasuje až do 18. 11. 2011.

Nahoru