Žáci ZŠ Klíč navštívili Rádio Bonton

Verze pro tisk |

Dne 18. 5. 2017 jsme v rámci projektu Erasmus+, který naše ZŠ a MŠ Klíč získala, vedli rozhovor s paní Lucií Sinkovou, DJkou a moderátorkou rádia Bonton. Rozhovor probíhal v časovém presu, neboť jsme se potřebovali vejít do časové mezery mezi hudebními vystoupeními, které paní Sinková moderovala při příležitosti jazzového setkání „Večer s Jazzovou farmou“. I přesto byl ale rozhovor nesmírně příjemný, paní Sinková byla velmi milá, vstřícná a příjemně upovídaná. V závěru rozhovoru jsme dostali nabídku, kterou lze jen těžko odmítnout. Byli jsme pozváni na prohlídku do studia rádia Bonton. Všichni jsme byli nadšení, a tak jsme s paní učitelkou Ledvinovou a p. uč. Mulárem vyrazili v neděli 28. 5. autobusem do Prahy.

Když jsme dorazili na místo, hned nás čekalo překvapení. Většina z nás totiž netušila, že rádia Frekvence 1 a Evropa 2 sídlí ve stejné budově jako rádio Bonton. Následovaly drobné problémy u vrátnice a poté, co si nás p. Sinková přišla vyzvednout, jsme se přece jen dostali dovnitř. Byli jsme uvedeni do studia rádia Bonton, kde již začal vlastní rozhovor.

Rozhovor samotný probíhal poměrně hladce, až na příležitostné přestávky způsobené tím, že jsme dorazili v době, kdy p. Sinková pracovala, tudíž musela moderovat v živých vstupech. Dozvěděli jsme se toho opravdu hodně, mimo jiné jsme absolvovali prohlídku rádia. Nahlédli jsme do místnosti, kde se konají rozhovory s duem Těžkej Pokondr, a dozvěděli jsme se také o plánu na stavbu místnosti, kde kapely budou hrát naživo.

Asi největším překvapením byl fakt, že skladba písniček není náhodná a ve většině rádií o ní nerozhoduje moderátor. Existuje totiž tzv. hudební dramaturg a ten rozhoduje o tom, jaké písně se budou v rádiu hrát a v jakém pořadí. Pokud jde o písničky na přání, ty jsou hrány pouze v případě, že rádio má danou píseň v archivu. Když ne, zahrají jinou píseň. Dále jsme zjistili, jaký byl její nejkontroverznější host, což byl Jiří Paroubek, bývalý předseda ČSSD, jak často jí chodí do rádia hosté. Také jsme byli zvědavi, jestli je ona sama někdy vysílána do terénu. 

Stručně řečeno, já jsem si návštěvu moc užil. Bylo zábavné a velice zajímavé být přítomen u vzniku živých vstupů. Dokonce nám p. Sinková věnovala písničku a pozvala nás na další návštěvu, na kterou se již moc těšíme.
 

Nahoru