Žáci ZŠ a MŠ Klíč si užili pobyt v Maďarsku

Verze pro tisk |

V pátek 22. 9. vyrazili někteří učitelé a žáci naší školy, ZŠ a MŠ Klíč, na další výjezd v rámci projektu Erasmus+, Let’s take a CLIL leap. Tentokrát jsme zamířili do ne zas tak vzdáleného Maďarska. Čekalo nás nejen setkání s kolegy a žáky z jiných zemí, ale také poznávání nových míst, školského systému, zajímavých učebních metod a v neposlední řadě také místní kultury.

Celou sobotu jsme věnovali poznávání historického centra hlavního města Maďarska. V Budapešti nás uchvátila monumentální budova parlamentu tyčící se nad břehem Dunaje či bělostná stavba rybářské bašty na protějším břehu. Pozitivní dojem nám rozhodně nepokazilo ani chladné a větrné počasí.

V neděli jsme zase prozkoumávali krásy města Debrecen, kde jsme byli ubytovaní a odkud jsme jezdili do školy v Teglés. Příjemný den jsme zakončili první společnou večeří, u které jsme se opět sešli se všemi členy tohoto úžasného mezinárodního projektu. Přátelská atmosféra byla předzvěstí příjemného týdne.

Pondělí i úterý bylo spíše pracovní. Většinu času jsme strávili v areálu školy. Seznamovali jsme se s prostředím školy, absolvovali jsme různé workshopy a hospitace v hodinách vyučovaných v bilingválních třídách. Také nás čekaly ukázkové hodiny s využitím metody CLIL v podání jednotlivých hostujících učitelů. Náš český tým si připravil hodinu chemie s efektním pokusem a hodinu biologie na téma trávicí systém. 

Ve středu nás čekala odměna za tvrdou práci v podobě sportovního dne a aquaparku. Maďarská škola pro nás připravila malé olympijské hry, v rámci kterých jsme se utkali se Španěli, Portugalci, Řeky a Maďary. Bylo krásné soutěžit po boku našich žáků a pozorovat jejich zápal, se kterým se vrhali do každé disciplíny. Nakonec jsme skončili na krásném třetím místě! Namoženým svalům jsme pak ulevili v aquaparku v Debrecenu.

I čtvrteční program byl nabitý. Velkou část dne jsme společně s dětmi strávili v areálu nedalekých sjezdovek, který nabízel spoustu vyžití. Nejprve jsme vylezli na místní rozhlednu, pak jsme všichni úspěšně absolvovali překážky v lanovém parku, sjížděli po sjezdovce na speciálních pneumatikách a na závěr nás čekala jízda na bobové dráze.

Čas utekl jako voda a my jsme před sebou měli poslední společný den. Během pátečního dopoledne jsme navštívili zdejší překrásnou ZOO. Pak už nás čekala jen méně zábavná a však nutná společná práce na projektu. Odměnou nám po té bylo příjemné setkání při společné večeři se všemi učiteli, dětmi, jejich rodiči a dokonce i panem starostou. Bylo to vskutku rozloučení s přáteli, jak se patří, plné smíchu, tance a silných zážitků.


 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru