V České Lípě se příští školní rok otevřou obory zdravotní školy

Verze pro tisk |

Rada Libereckého kraje na svém zasedání v úterý 19. září schválila otevření střední zdravotnické školy v České Lípě. Od 1. září 2018 by tak zde mohli začít studovat první budoucí zdravotničtí asistenti a ošetřovatelé.

Vznik zdravotnických oborů v České Lípě patří mezi dlouhodobě diskutované rozvojové záměry Libereckého kraje. Až dosud museli uchazeči o studium zdravotnických oborů odjíždět studovat z Českolipska do Ústeckého či Středočeského kraje. Po středním zdravotnickém personálu je na trhu práce významná poptávka a do budoucna se dá očekávat její růst. „Vznik zdravotnických oborů je také vázán na Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a. s. vlastněnou krajem. Ta nejenže záměr podporuje, ale přislíbila i spolupráci při zajištění výuky,“ dodává k záměru Petr Tulpa, náměstek hejtmana.

Zdravotnická škola v České Lípě bude odloučeným pracovištěm Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci. V prvních dvou letech bude škola sídlit v prostorách Obchodní akademie v České Lípě na náměstí Osvobození, poté kraj zhodnotí zájem o studium zdravotnických oborů a školu případně přesune do větších prostor.

V České Lípě tak budou k 1. 9. 2018 otevřeny dva nové obory vzdělání: Zdravotnický asistent zakončený maturitní zkouškou a Ošetřovatel zakončený výučním listem. K otevření zdravotnických oborů v České Lípě je ještě nutné rozhodnutí ministerstva školství.

Nahoru