Úspěch futsalistů ZŠ Jižní

Ve středu 13.3.2013 se ve sportovní hale Na Stínadlech v Teplicích odehrálo finále divize D Školské futsalové ligy. Chlapci z naší ZŠ Jižní se do finále probojovali po předchozích třech kolech. Pokaždé postoupili z 1.místa. Tentokrát nás čekal souboj s nejlepšími týmy Severních Čech – fotbalové školy – ZMŠ Barvířská Liberec, ZŠ Edisonova Teplice a ZŠ a MŠ Žatec.

Reprezentanti ZŠ Jižní hráli opět skvěle – Barvířskou z Liberce porazili 7:3 a Žatec 5:1. Potom nás čekal nejtěžší soupeř z Teplic. Naši chlapci byli Tepličákům rovnocennými soupeři. Bohužel po celkem nevinném a hlavně neúmyslném zákroku našeho gólmana na protihráče, dostal náš gólman červenou kartu a byl vyloučen. Tímto nepochopitelným rozhodnutím byl náš tým znevýhodněn. Do brány šel tedy jeden z našich hráčů v poli. Navíc jsme hráli minutu v oslabení 3 na 4. Přesto jsme se dokázali ubránit. Po 1. poločase byl stav 0:0. Nám by remíza na celkové vítězství a postup stačila, jelikož jsme měli lepší skóre z předchozích zápasů. Ve 2. poločase jsme bohužel inkasovali 2 góly a ve zbývajícím čase už jsme stihli soupeři vstřelit pouze 1. Prohra 2:1 byla velmi těsná, výkony obou týmů vyrovnané a o to více prohra bolela. Nebýt kontroverzního vyloučení našeho gólmana, možná by vše dopadlo jinak.

Tentokrát za nás skórovali – Hynek Vrabec ( 5 gólů ), Tomáš Ladra ( 4 góly – 1 z penalty ), Marek Ladra ( 2 góly ), Dušan Ješeta ( 1 gól ) a Ondra Hamada ( 1 gól ). Gólmani – Jan Mikulanič a Dušan Ješeta. Na střídačce  - Robin Kozák a David Hlaváček.

Naši kluci se v lize dostali daleko, vedli si skvěle a vzorně reprezentovali naši školu. K jejich úspěchu jim blahopřejeme a moc a moc děkujeme.