Šikovné ruce jsou v plném proudu

Verze pro tisk |

Stará českolipská řemesla se stala námětem druhého ročníku projektu města „Šikovné ruce aneb Řemesel se nebojíme“. V březnu a dubnu děti z mateřských a základních škol tvoří výrobky, aby je v květnu mohly předvést světu na přehlídce v KD Crystal, která bude přístupná také veřejnosti, a to od 3. do 31. května každý všední den od 14 – 18 hod.

„Mottem letošní přehlídky jsou dobová řemesla. Dětem tím připomínáme 680. výročí první doložené písemné zmínky o existenci našeho města. Nyní už záleží na dětské fantazii, čím vším nás letos naši předškoláci a školáci překvapí,“ říká starostka České Lípy Romana Žatecká.

Na soutěžní přehlídce budou určitě k vidění kreativní ruční výtvory, které pod vedením svých pedagogů tvoří děti právě teď – během března a dubna. Podobně jako loni všechny vystavené práce posoudí odborná porota. Ta rozhodne, kdo v jednotlivých věkových kategoriích (MŠ, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ) zpracoval nejlepší a nejkrásnější ruční výrobek. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům se pak uskuteční na oslavě Dne dětí, kam město pozve zástupce ze všech škol zapojených do projektu.

Na výstavě se také podílejí firmy a živnostníci: AZPO Group, s.r.o., Jizerské pekárny spol. s r.o., Festool CZ s.r.o., Pila Častolovice a Železářství Karel s.r.o., kteří prostřednictvím radnice darovali školám materiál k výrobě ručních prací. Dřevem a textiliemi počínaje a surovinami na pečení konče. „Loni jsme se nejen projektu zúčastnili, ale hned jsme dosáhli vynikajícího výsledku, což nás velmi potěšilo. Využili jsme materiálu, který nám poskytl podnik Johnson Controls a vyrobili jsme různé druhy módních kabelek k praktickému nošení. I letos se zapojíme. S čím, to ale neprozradíme. Doufáme, že opět prokážeme, že máme dobré nápady i zručné ruce,“ uvádí Mgr. Eva Jetenská ze ZŠ Školní.

Kolektivům, které si budou chtít výstavu prohlédnout i mimo stanovenou otevírací dobu, bude zpřístupněna po předchozí dohodě na tel. 731 435 017 nebo na e-mailu: bilkova@mucl.cz.
 

Nahoru