10. výročí od povodní

iGymnázium Česká Lípa (38. týden)

Verze pro tisk |

Proč u nás neprobíhaly ústní maturitní zkoušky? Vodácký kurz. Světluška. Vítězství v Běhu Českou Lípou ocenila Hana Moudrá.

Zatímco na většině středních škol probíhaly ústní maturitní zkoušky, u nás se nikdo nepotil. Žádný maturant totiž zkoušku neopakoval. Pouze tři učitelky působily ve funkci předsedů na jiných školách.

Z vodáckého kurzu, který probíhal ve dnech 4. až 9. září, se vrátili studenti 3. A a septimy B. Naši vodáci sjížděli Vltavu na trase z Vyššího Brodu do Boršova. Během kurzu navštívili také Český Krumlov a zdejší grafitové doly, dále klášter Zlatá Koruna a hrad Rožmberk. Počasí velmi přálo a parta prý fungovala opravdu výborně, jak je zřejmé i z přiložených fotografií.

Naše škola již několik let podporuje charitativní akci s názvem Světluška. Ve středu 12. září se vydalo pět dvojic žáků převážně ze sexty A na různá místa v České Lípě, aby prodejem sbírkových předmětů přispěli na konto stejnojmenné nadace. Přestože v tomto případě počasí nebylo právě ideální, vrátili se studenti spokojení - s vybranými penězi i reakcemi lidí.

Ve čtvrtek 13. září zavítala do naší školy starostka města Česká Lípa Mgr. Hana Moudrá. Ve třídě 2. A předala poháry za vítězství v Běhu Českou Lípou studentce 2. A Tereze Hrochové.

Nahoru