Co se dělo a bude dít na ZŠ Špičák

Verze pro tisk |

Jaro ozdobilo školní areál mnoha barevnými květy. A žáci ho využili k několika sportovním úspěchům, ale i dalším akcím.

Pan učitel Aleš Flusek dlouhodobě pečuje o květinovou výzdobu vnějších i vnitřních prostor školy. Letošní jaro vytáhlo ze země všechny možné cibuloviny, které se svými žáky zasadil. Nejprve sněženky, pak narcisy, tulipány a další jarní květiny. To vše potěšilo oko žáků, vyučujících, návštěvníků školy a řady kolemjdoucích.

Na pěkném prostředí se v rámci Dne Země podílela také řada žáků, kteří se svými třídními učitelkami nebo při akci žákovské samosprávy vysbírali odpadky v nejbližším okolí sídliště nebo vysázeli stromky na úpatí kopce Špičák.

Na koci března proběhlo při společenském večeru v KD Crystal rozloučení s žáky devátých tříd.

A ty sportovní úspěchy? Jeden byl očekávaný. Na tradičních atletických závodech Lize škol totiž Špičák již několik let vyhrává. A i letos to nebylo díky několika desítkám žáků a jejich nadšených tělocvikářů jinak. Naopak velkým překvapení a úspěchem byla účast družstva starších chlapců na republikovém finále v košíkové. To absolvovali pod vedením tělocvikáře Jana Havláska až v Jindřichově Hradci a nakonec skončili v konkurenci družstev z celé republiky na 6. místě.

Naopak šikovní angličtináři vyjeli v doprovodu paní učitelek Truhlářové a Zelinkové na poznávací zájezd do Londýna.

Doufejme v podobné úspěchy i na Poháru rozhlasu. Své další dovednosti děti předvedou 21. května při přehlídce flétnových souborů Českolipská píšťalka a 31. května na Školní akademii. Nejaktuálnější událostí naší školy bude tuto sobotu 14. května již 12. turistický pochod škRPÁL.

Na všechny akce jste srdečně zváni.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru