Akademie dělá akademii

Verze pro tisk |

Pod tímto názvem se ve čtvrtek 11. 12., v podvečerních hodinách, uskutečnilo představení studentů Obchodní akademie v České Lípě, kterému v sále Jiráskova divadla aplaudovalo více než 250 diváků. Školní akademie měla s předstihem upozornit na nastupující rok 2015, který je pro naši školu jubilejní.

Před sedmdesáti lety, v roce 1945, byla v bývalé budově německého reálného gymnázia na náměstí Komenského, č. p. 422, otevřena první třída obchodní školy. Během sedmi desítek let prošly lavicemi tisíce žáků, vystřídaly se desítky členů pedagogického sboru, měnila se koncepce, název i působiště, aby v devadesátých letech minulého století škola zakotvila tam, kde se její historie započala. Takto významné výročí nelze jen tak opomenout, proto se sešel pedagogický realizační tým, dal hlavy dohromady a připravil scénář slavnostního představení. Pak už se jen nacvičovalo, trénovalo, diskutovalo, chválilo i hubovalo, aby cesta, byť trnitá, vyústila ve skvělé představení.

Hosty podvečerního představení byli přátelé z českolipského stacionáře, kteří si hned v úvodu získali publikum tanečním vystoupením na motivy skotských tanců. Poté se na „plné pecky“rozjela férie celé akademie. Na jevišti Jiráskova divadla vystoupilo devadesát studentů, kteří hráli, tančili, zpívali s takovým nasazením a elánem, že si získali srdce všech diváků.

Celá akademie byla koncipována jako procházka dvou bloudících cizinců (Sandra Ahneová a Dominik Dobrov) po škole, kterým ochotně pomáhá uklízecí personál (Katka Badová). Během jejich cesty se otvírají dveře s názvy jednotlivých vyučovacích předmětů a za každými se skrývá překvapení. Společné finále podbarvené písní s vánoční tématikou bylo závěrečným poděkováním divákům za podporu a výbornou atmosféru v sále divadla.

alt
Nahoru