Skákalo se ve Cvikově i na Supermanovi

Tento den uspořádali atleti ze Cvikováčku Cvikov v místní Sokolovně 4. ročník Cvikovské laťky. Sešli se zde závodníci z domácího oddílu a oddílů okolních. Přesto, že pořadatelé nesháněli hvězdy ze vzdálených oddílů, byla k vidění řada výborných výkonů, některé i na republikové úrovni.
V kategorii mužů zvítězil podle očekávání domácí vícebojař Jakub Janda výborným výkonem 190 cm, druhé místo si vybojoval Petr Souček z AC Česká Lípa se 180 cm a třetí byl Jakub Nožička z Jiskry Nový Bor výkonem 175 cm. Velice vyrovnaný souboj se odehrál v kategorii žen, kdy první tři závodnice zdolaly 155 cm a o pořadí rozhodovaly neúspěšné pokusy na nižších výškách. Nakonec si vítězství vybojovala Lucie Kalousková před Kamilou Ajšmanovou a Terezou Zajícovou. Všechny jsou z AC Česká Lípa.
Mezi staršími žáky zvítězil Hynek Bárta z AC Česká Lípa výkonem 155 cm, starší žákyně vyhrála Eliška Křížová z Varnsdorfu - 150 cm, mladší žáky Jiří Moravec, Cvikov - 140 cm, mladší žákyně Adéla Frydrychová, AC Česká Lípa - 130 cm, nejmladší žáky 97-98 Martin Lupoměský – 125 cm, nejmladší žákyně  97-98 Michaela Sejkorová - 110 cm, nejmladší žáky roč. 99 a mladší Adam Sejkova 100 cm a nejmladší žákyně roč. 99 a mladší  Tereza Dvorská - 95 cm, všichni Cvikov.
Přítomní závodníci ocenili nejen nové doskočiště, ale především příjemnou atmosféru, o kterou se postarali domácí pořadatelé pod vedením Václava Libicha  a Marka Jakobiho.
V neděli se atleti z Českolipska sešli na třetím kole Českolipského Supermana, kterým byl Skippy, závod ve skoku dalekém z místa a přeskoky švihadla na čas. Pořadatelem tohoto kola byla společně s AC Česká Lípa i ZŠ Partyzánská na Svárově. Zásluhu na hladkém průběhu mělo vedení školy v čele s ředitelem školy panem Rudolfem Hofmanem, který se akce osobně zúčastnil i se svými dětmi, a  ředitelka závodu paní Veronika Hanzlová. Bojovalo se nejen o vítězství v jednotlivých disciplínách, ale také o body do celkového hodnocení. A je třeba říct, že zatímco ve skoku dalekém vítězili favoriti,  švihadlo se zamotalo některým  nejen pod nohy, ale i do nadějí na celkové vítězství. Stále však ještě není konec a v následujících kolech může dojít k zajímavým změnám.
První bod v celém seriálu ztratila Monika Ješetová z AC Česká Lípa, soutěžící v kategorii potěr (1999 a mladší). Skok z místa sice vyhrála suverénně před svou sestrou Sárou výkonem 173 cm, ale ve skákání se švihadlem ztratila necelé dvě desetinky na vítěznou Aničku Kučerovou z Nového Boru, která zvládla 10 přeskoků snožmo za 3.63 s. Ve stejné kategorii chlapců vyhrál skok Matěj Šimon z Doks – 176 cm, ve švihadle se ale musel sklonit před Jindřichem Janouškem ze ZŠ Partyzánská - 3,32 s. Nejmladší žákyně ovládá Iva Reicheltová (AC ČL) a ukázala, že k cestě za dalším supermanským titulem ji zastavila jen angína, kvůli které neabsolvovala 2. kolo. Výkon 196 cm ve skoku by byl vysoko i ve starších kategoriích. Švihadlo stihla za 3,57 s. Tady jí dýchala na záda Barbora Šulcová z pořádající školy. Také kategorie nejmladších žáků poznala jediného vítěze,  Petra Pažouta ze ZŠ Partyzánská výkony 196 cm a 4,23 s.
Další kategorie již skákaly 20 skoků přes švihadlo. V mladších žákyních ve skoku těsně zvítězila spolufavoritka celé soutěže Míša Mrázková. Na švihadle ji však sebrala první bod stále se lepšící Natálka Kozáková - 6,28 s., která s Míšou trénuje ve skupině Gustava Süssnera v AC Česká Lípa. V kategorii mladších žáků skočil nejdál, a to rovné 2 m Patrik Stupka ze ZŠ Sever, ve švihadle si místo vyměnil s Jakubem Šimonem z Doks - 6,29 s, Ve starších žákyních si obě vítězství odnesla Kateřina Němcová z AC Č.Lípa – 200 cm a 8,42 s, Ve starších žácích její oddílový kolega Hynek Bárta  245 cm a  6.52 s. Pouze Tereza Musilová z AC si udržela neporazitelnost v celé soutěži a po výkonech 212 cm a 6,20 s pokračuje s plným počtem bodů. Mezi muži nenašel tentokrát přemožitele Jiří Erben - 261 cm a 6,70 s. Uznání za výkon na švihadle zaslouží veterán Vasil Dogaru, který časem 6,94 nechal za zády většinu mnohem mladších soupeřů.
Další kolo Supermana, závod ve skoku vysokém Českolipský Kvakoš, se koná hned po Novém roce, konkrétně 3. ledna 2009 na českolipském gymnáziu a pořadatelé připravili několik překvapení, včetně odhalení sochy Kvakoše v nadživotní velikosti. Takže nenechte si tuto událost utéct!

A co toto kolo udělalo s celkovým pořadí Supermana je zachyceno v následující tabulce.