SK Skalice - Zásada

Pro Skalici, která se pohybuje v popředí tabulky, byl včerejší zápas o tři cenné body velmi důležitý. Všichni zasvěcení do skalického fotbalu očekávali hned od začátku drtivý tlak na soupeřovo čisté konto a proto určitě všechny v úvodu zamrazilo, když lepším týmem byl klub Zásady. Lépe kombinoval a právě díky přesným přihrávkám se dostal do dvou brankových šancí. Pak již zřejmě domácí pochopili, že samo se utkání nevyhraje a převzali iniciativitu.

Výsledkem zlepšené hry byl chytrý gól, o který se postaral Mikiska. Poločasový výsledek tak nabyl hodnoty 1:0.

Po výměně stran pokračovali skaličtí fotbalisté dál ve fotbale, který předváděli na konci druhé půle a nedovolili tak hostům ani pomyslet na zvrat. Ti tento fakt těžce nesli a začali se snižovat k zákrokům za hranicí regulérnosti. Rozhodčí však byl pozorný a všechny takovéto zákroky nekompromisně trestal kartami (6 žlutých a jedna červená).

Na domácí zvýšená agresivita neplatila a nadále to byli oni, kdo udávali rytmus zápasu. Postupně se prosadil Bílý z penalty po faulu na Kalendu, Hlavinka a posledním gólem se blýskl Pěnička.

Skaličští fotbalisté tedy vcelku s přehledem porazili Zásadu vysoko 4:0 a napravili dojem z posledního, ne příliš podařeného utkání s Jabloncem.

branky: 35. Vitiska, 49. Bílý(pen.), 75. Hlavinka, 78. Pěnička

sestava: Hradický - Mikiska - Heřmánek, Jeníček( 27. Hlavinka), Žampach- Pěnička, Záruba, Kalenda, Havlas - Bílý (73. Sinkovský), Knitl (80. Kratochvíl)

trenér: Šimek

žluté karty: 2:6

červené karty: 0:1